Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سی و یک ورزشکار المپیکی در خطر محرومیت به اتهام دوپینگ

سی و یک ورزشکار المپیکی در خطر محرومیت به اتهام دوپینگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سی و یک ورزشکار از دوازده کشور جهان که در شش رشته مختلف در بازیهای المپیک پکن شرکت کرده بودند، به دلیل انجام دوپینگ از شرکت در بازیهای المپیک ریو

آگهی

سی و یک ورزشکار از دوازده کشور جهان که در شش رشته مختلف در بازیهای المپیک پکن شرکت کرده بودند، به دلیل انجام دوپینگ از شرکت در بازیهای المپیک ریو محروم خواهند شد.

کمیته بین المللی المپیک روز سه شنبه با اعلام این مطلب تصریح کرد نمونه های آزمایش دوپینگی که سال ۲۰۰۸ از ۴۵۴ ورزشکار حاضر در المپیک پکن گرفته شده بود مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه سی و یک مورد از آنها مثبت اعلام شده است.

این اقدام نتیجه تلاشی مشترک از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ و فدراسیون های بین المللی است که با هدف ممانعت از حضور ورزشکاران خاطی در بازیهای المپیک ریو صورت می گیرد.

در همین راستا قرار است ۲۵۰ نمونه دیگر از ورزشکاران شرکت کننده در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن مورد بررسی قرار گیرد.

هنوز نام سی و یک ورزشکاری که در خطر محرومیت از بازیهای المپیک تابستانی ریو قرار گرفته اند، اعلام نشده است. این در حالی است که الکسی لوچف وزنه بردار روس که سال گذشته در وزن به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم قهرمان جهان شد و مدال طلا را بر گردن آویخت روز سه شنبه تایید کرد از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری به اتهام دوپینگ چهار سال از حضور در مسابقات محروم شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»