توصیه نامه دولت اوباما؛ دسترسی تراجنسیتی ها به توالت بر اساس هویت جنسی در مدارس

توصیه نامه دولت اوباما؛ دسترسی تراجنسیتی ها به توالت بر اساس هویت جنسی در مدارس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز جمعه دولت اوباما با انتشار توصیه نامه ای از مدارس دولتی سراسر آمریکا خواست که شرایط را برای دسترسی افراد تراجنسیتی به توالت های مناسب آماده

آگهی

روز جمعه دولت اوباما با انتشار توصیه نامه ای از مدارس دولتی سراسر آمریکا خواست که شرایط را برای دسترسی افراد تراجنسیتی به توالت های مناسب آماده کنند، مدارس عمومی ای که این توصیه را عملی نکنند ممکن است با از دست دادن بودجه آموزشی فدرال مواجه شوند.

دان پاتریک فرماندار ایالت تگزاس در واکنشی به توصیه نامه دولت اوباما گفت: «او می گوید که بودجه مدارس را قطع می کند اگر از سیاست او پیروی نکنند. خوب، در تگزاس ما به پول او نیازی نداریم (فرماندار در سخنانش از عبارت نمادین سی سکه نقره رشوه در داستان خیانت یهودای اسخریوطی از حواریون مسیح استفاده می کند). ما تسلیم باج خواهی رئیس جمهوری ایالات متحده نمی شویم.»

کارولینای شمالی صحنه مواجه مخالفان و موافقان حقوق تراجنسیتی ها در این ارتباط بود. پیش از این در این ایالت قانونی وضع شده بود که افراد بر اساس نوع جنسیتی که در گواهی تولدشان ذکر شده می توانند به توالت های زنانه یا مردانه دسترسی داشته باشند. طرفداران حقوق تراجنسیتی ها می گویند این هویت جنسی فرد است که باید مورد توجه قرار گیرد نه جنسیت فرد در گواهی تولد او.

برخی از فرمانداران جمهوریخواه ایالات های مختلف آمریکا توصیه نامه اوباما را زیاده روی دستگاه اجرایی و برخی توهین آمیز توصیف کرده اند. دونالد ترامپ نامزد احتمالی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته است که این موضوع باید به ایالت ها سپرده شود.

تراجنسیتی ها به افرادی گفته می شود که هویت جنسی خود را بر اساس اندام جنسی شان تعریف نمی کنند و مایل اند بدون اعمال جراحی تغییر جنسیت به صورت جنس مخالف زندگی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خلبان آمریکایی که در اعتراض به «نسل کشی در غزه» مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن خودسوزی کرد، جان باخت

زندان برای مادران یوتیوبر؛ ولاگرهای آمریکایی با دو میلیون فالوور چگونه لو رفتند؟

آمریکا بیش از ۵۰۰ تحریم جدید را علیه روسیه وضع کرد