Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشف تابلوهای به سرقت رفته از موزۀ ورونا در اوکراین

کشف تابلوهای به سرقت رفته از موزۀ ورونا در اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه هفده تابلوی نقاشی که از موزه ای در شهر ورونا در ایتالیا ربوده شده بودند، روز چهارشنبه در اوکراین کشف شدند. تابلوهای به سرقت رفته آثار

آگهی

خبر کوتاه

هفده تابلوی نقاشی که از موزه ای در شهر ورونا در ایتالیا ربوده شده بودند، روز چهارشنبه در اوکراین کشف شدند. تابلوهای به سرقت رفته آثار نقاشان برجسته ای مانند آندرئا مانتنیا، تینتورتو و روبنس بودند که در نوامبر گذشته از این موزه به سرقت رفتند.

پترو پورشنکو، رئیس جمهوری اوکراین در بازدید از تابلوهای کشف شده با تشکر از پلیس اعلام کرد که کشف این آثار نشان می دهد که اوکراین در مبارزه با قاچاق آثار هنری و فساد ثبت قدم است.

قیمت این تابلوها ۱۶ میلیون یورو تخمین زده شده است. در ماه مارس گذشته ۱۲ نفر که مظنون به همکاری با یک باند مولداویایی سرقت اثار هنری بودند در ایتالیا دستگیر شدند. یکی از نگهبانان موزه، برادرش و دوست دختر وی که اهل مولداوی است جز دستگیرشدگان هستند. به گفتۀ مقامات ایتالیا دستگیری این افراد به پلیس این کشور و ایتالیا امکان کشف این تابلوها را داده است.

به نوشتۀ رسانه های ایتالیایی، این تابلوها قرار بود به خریداری که در چچن زندگی می کند، فروخته شود. قرار است این ۱۷ تابلوی مشهور به زودی به موزۀ ورونا تحویل داده شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟

آستین: سرعت پیشروی روسیه در خارکیف با رفع محدودیت‌های تسلیحاتی غرب کند شد