محمود بهشتی لنگرودی از زندان آزاد شد

محمود بهشتی لنگرودی از زندان آزاد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی سابق کانون صنفی معلمان چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت، پس از سه هفته اعتصاب غذا از بیمارستان مرخص شد و به خانه بازگشت.

برخی منابع خبری اعلام کرده اند که وی با «حکم آزادی» از زندان مرخص شده است.

به گزارش سایت کلمه، آقای بهشتی در سال ۱۳۸۹ در دو شعبه دادگاه انقلاب به اتهام ارتکاب جرایم امنیتی به ۵ سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان که از یک سال پیش برای اجرای حکم خود به زندان منتقل شده، در اعتراض به آرای دادگاه ازسه هفته پیش دست به اعتصاب غذا زد و روز ۱۸ اردیبهشت به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شد. آقای بهشتی در آغاز اعتصاب غذای خود در یادداشتی اعلام کرد که این دور از اعتصاب غذای او در اعتراض به احکام ظالمانه‌ای است که توسط دو قاضی دادگاه انقلاب، قاضی صلواتی و قاضی مقیسه برای او صادر شده است. او در مهر و آذر سال ۱۳۹۴ نیز در اعتراض به این احکام دست به اعتصاب غذا زده بود.

محمود بهشتی‌لنگرودی، معلم زندانی محبوس در بند ۸ زندان اوین پس ۲۲ روز اعتصاب غذا،با ترخیص از بیمارستان، آزاد شد./کلمه pic.twitter.com/350iAs08U9

— IranHumanRights.org (@ICHRI) 11 mai 2016

روز چهارشنبه همچنین کیوان مهرگان، روزنامه‌نگار و مستندساز پیش از پایان دوره محکومیت از زندان آزاد شد. شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، آقای مهرگان را به یک سال حبس محکوم کرده بود. به کفته همسر وی، قاضی پرونده آقای مهرگان با درخواست آزادی مشروط وی موافقت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران درخواست رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران را رد کرد

افزایش دوباره نرخ ارز در ایران؛ دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد

ایران در میانه جنگ در خاورمیانه از دو سامانه پدافندی جدید رونمایی کرد