Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وقوع سه انفجار در بغداد ۸۶ کشته بر جای گذاشت

وقوع سه انفجار در بغداد ۸۶ کشته بر جای گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در انفجار صبح چهارشنبه در شهرک شیعه نشین صدر ۶۴ نفر کشته شدند شمار کشته شدگان حمله بعدازظهر چهارشنبه در محله کاظمیه بغداد ۱۵ نفر اعلام شده است

  • در انفجار صبح چهارشنبه در شهرک شیعه نشین صدر ۶۴ نفر کشته شدند

  • شمار کشته شدگان حمله بعدازظهر چهارشنبه در محله کاظمیه بغداد ۱۵ نفر اعلام شده است

  • سومین انفجار روز چهارشنبه بغداد در محله ای سنی نشین در غرب پایتخت روی داد

آگهی

در جریان دو انفجار که بعدازظهر روز چهارشنبه در بغداد رخ داد، دست کم ۲۲ نفر کشته شدند. این در حالی است که صبح روز چهارشنبه نیز انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهرک شیعه نشین صدر در بغداد دست کم ۶۴ کشته و ۸۲ زخمی بر جای گذاشته بود.

گروه داعش مسئولیت این انفجار در شهرک صدر را که مرگبارترین حمله در پایتخت عراق ظرف چند ماه اخیر است، برعهده گرفت. این انفجار ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی در یک بازار پر رفت و آمد رخ داد.

هنوز هیچ شخص یا گروهی مسئولیت دو حمله جداگانه که یکی از آنها در محله شیعه نشین کاظمیه رخ داد را برعهده نگرفته است. حمله محله کاظمیه ۱۵ کشته و ۳۳ زخمی بر جای گذاشت. انفجار دیگر در محله ای سنی نشین در غرب بغداد رخ داد که در جریان آن هفت نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند.

ده ها شهروند عراقی در پی انفجار امروز در محل این انفجار علیه دولت عراق دست به تظاهرات زدند. معترضان دولت را به ناتوانایی در تامین امنیت و عدم مقابله با اقدامات گروه داعش متهم کردند.

یکی از شاهدان عینی می گوید: «جوانان می خواهند در این بازار کسب و کار داشته باشند. نیروهای امنیتی از تامین امنیت عاجزند. آنها می گویند که دستگاه هایی برای تشخیص مواد منفجره دارند. می خواهم بدانم این دستگاه ها دقیقا کجا هستند؟ چگونه این خودروی بمبگذاری شده توانسته از مقر بازرسی عبور کند؟»

بغداد حدود ده سال پیش روزانه هدف حملات انفجاری قرار می گرفت اما با وجود بهبود شرایط امنیتی در این شهر، همچنان نیروهای نظامی -انتظامی و به ویژه شیعیان پایتخت مورد هدف قرار می گیرند.

نبرد علیه گروه داعش که در سال ۲۰۱۴ موفق به در اختیار گرفتن کنترل یک سوم مساحت عراق شد، به خشونت ها بین شیعیان و جمعیت سنی مذهب عراق دامن زده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد

حملات پهپادی به مقر پیشمرگه‌های کرد؛ اقلیم کردستان شبه‌نظامیان تحت حمایت بغداد را متهم کرد

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد