Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بازداشت پنج نفر در استرالیا به دلیل تلاش برای پیوستن به داعش

بازداشت پنج نفر در استرالیا به دلیل تلاش برای پیوستن به داعش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس استرالیا می گوید پنج مرد را بازداشت کرده است که هدفشان پیوستن به داعش بوده است. به گفته پلیس این پنج مرد در حالی بازداشت شدند که مشغول انتقال یک

آگهی

پلیس استرالیا می گوید پنج مرد را بازداشت کرده است که هدفشان پیوستن به داعش بوده است. به گفته پلیس این پنج مرد در حالی بازداشت شدند که مشغول انتقال یک قایق کوچک در شمال کوئینزلند بودند.

به نظر می رسد این افراد قصد داشتند با استفاده از این قایق از اقیانوس عبور کنند و خود را به اندونزی برسانند و در نهایت به نیروهای داعش در سوریه بپیوندند.

شین پتون، یکی از مقامهای پلیس ایالت ویکتوریا می گوید: «پنج مرد که فعالیتشان به امنیت ملی ما مربوط می شود، دست به چنین اقدام جدی زده اند. آنها گذرنامه خود را باطل کردند تا بتوانند از استرالیا خارج شوند و بعد از طریق دریا سفر کنند و در نهایت احتمالا به سوریه بروند تا در آنجا بجنگند.»

به گزارش شبکه تلویزیونی دولتی استرالیا یکی از این افراد، موسی سراتونیو نام دارد که یکی از واعظان مشهور اسلامی در استرالیا است. او دو سال پیش در یکی از جزایر فیلیپین بازداشت شده بود و به استرالیا برگردانده شد. آقای سراتونیو پیش تر در شبکه های اجتماعی اینترنت از سفر خود به سوریه خبر داده بود. یکی دیگر از افراد بازداشت شده برادر یکی از اسلامگرایان افراطی شناخته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سی‌بی‌سی: کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام می‌کند

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد