استرداد ال چاپو از مکزیک به آمریکا پایان سال انجام می شود

استرداد ال چاپو از مکزیک به آمریکا پایان سال انجام می شود
نگارش از Euronews

استرداد خوآکین گازمن معروف به ال چاپو، رهبر بزرگترین باند قاچاق مواد مخدر از مکزیک به آمریکا تا پایان سال جاری میلادی انجام خواهد شد. مقام های قضایی

استرداد خوآکین گازمن معروف به ال چاپو، رهبر بزرگترین باند قاچاق مواد مخدر از مکزیک به آمریکا تا پایان سال جاری میلادی انجام خواهد شد. مقام های قضایی مکزیک مجوز این استرداد را که در ماه مارس از سوی دادگاهی در کالیفرنیا درخواست شده بود صادر کرده اند.

استرداد رهبر کارتل مواد مخدر «سینالوآ» به آمریکا با نگرانی هایی همراه است. خوزه رولز، تحلیلگر در امور قاچاق مواد مخدر در این باره گفت: «استرداد به شیوه کار وکلای گازمن بستگی دارد. آنها باید بر سر شیوه ای که ال چاپو به ایالات متحده خواهد رسید مذاکره کنند؛ همینطور بر سر مبادله اطلاعات یا حتی مبادله پول یا امکان تخفیف حکمی که در آمریکا برای مجازات وی صادر خواهد شد.»

ال چاپو را که با عنوان «کوتوله» هم شناخته سال گذشته توانسته بود از طریق تونلی که در زیر حمام سلولش حفر شده بود، از زندان فرار کند، اما شش ماه بعد بار دیگر دستگیر شد. پیشتر کمیسیون جرائم شیکاگو ال چاپو را «دشمن شماره یک عموم» خوانده بود. او در آمریکا به اتهام چند فقره قتل، توزیع مواد مخدر، پولشویی و آدم ربایی تحت محاکمه قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط