Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آتش سوزی کانادا: ساختمانهای کمی در مناطق مسکونی آسیب دیده اند

آتش سوزی کانادا: ساختمانهای کمی در مناطق مسکونی آسیب دیده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آتش سوزی گسترده در جنگلهای استان آلبرتا در کانادا که ۹ روز قبل آغاز شد هنوز مهار نشده است، اما مقامهای استانی می گویند که بخش عمده ای از منطقه مسکونی

آگهی

آتش سوزی گسترده در جنگلهای استان آلبرتا در کانادا که ۹ روز قبل آغاز شد هنوز مهار نشده است، اما مقامهای استانی می گویند که بخش عمده ای از منطقه مسکونی فورت مک موری از خطر آتش در امان مانده است.

حریق که از مناطق جنگلی آغاز شده بود خیلی زود به مناطق مسکونی سرایت کرد. حدود ۲۴۰۰ ساختمان بر اثر این آتش سوزی از بین رفته اند.

راشل ناتلی، رئیس دولت استانی آلبرتا گفت: «اکثر ساختمانهای مهم منطقه فورت مک موری آسیب ندیده اند. چند روز قبل این شهر تحت محاصره زبانه های آتش بود اما فورت مک موری و مناطق اطرف آن حفظ شده است و از نو ساخته خواهد شد.»

آتش سوزی در مناطق جنگلی ادامه دارد اما در مناطق مسکونی کنترل شده است و اهالی شهر می توانند برگردند. به گفته مقامها، در دو هفته آینده برنامه زمان بندی برای بازگرداندن اهالی شهر ارائه می شود.

این آتش سوزی گسترده بیش از هشتاد هزار نفر از ساکنان شهر فورت مک موری را مجبور به ترک خانه هایشان کرد. آتش سوزی به طور مستقیم باعث مرگ هیچ کس نشد اما در جریان تصادف چند خودرو که سرنشینان آنها در حال فرار از شهر بودند دو نفر کشته شدند.

.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«آتش در مک ماری رو به خاموشی است»

واکنش‌ها به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران در کانادا؛ ایران اقدام اتاوا را «مشمئز کننده» خواند

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد