اعتراض خیابانی در کنیا علیه کمیته برگزاری انتخابات

اعتراض خیابانی در کنیا علیه کمیته برگزاری انتخابات
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس کنیا روز دوشنبه با شلیک گاز اشک آور و به خیابان آوردن خودروهای آبپاش، معترضان به کمیته برگزاری انتخابات این کشور را در نایروبی و کیسومو متفرق

پلیس کنیا روز دوشنبه با شلیک گاز اشک آور و به خیابان آوردن خودروهای آبپاش، معترضان به کمیته برگزاری انتخابات این کشور را در نایروبی و کیسومو متفرق کرد.

آگهی

حضور صدها تن از شهروندان در این تظاهرات در حالی است که اعلام نتیجه انتخابات سال ۲۰۰۷ این کشور ناآرامی های گسترده و خونینی را در پی داشت.

مخالفان دولت، اعضای این کمیته را به هواداری از دولت متهم می کنند.

آنیانگ نیونگ، یکی از رهبران مخالفان دولت می گوید: «کمیته برپایی انتخابات بی اعتبار است. آن ها انتخابات گذشته را بد برگزار کردند. نشانی از اینکه تغییر کرده باشند دیده نشده است. بنابر این با همین کمیته نمی شود انتخابات آتی را برگزار کرد. ما نمی خواهیم این کشور را به دردسر بیاندازیم. ما کمیته ای برای برگزاری انتخابات می خواهیم که اعضایش امانت دار باشند و همه آن ها با تمامی احزاب برای مدیریت انتخابات موافق باشند مثل آنچه در سال ۱۹۹۷ داشتیم.»

هنوز تا موعد برپایی انتخابات سراسری کنیا ۱۵ماه باقی است با این حال رهبران جریان مخالف دولت، تهدید کرده اند که در صورت اصلاح نشدن کمیته برگزار کننده، این انتخابات را تحریم خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها زخمی در درگیری میان موافقان و مخالفان حکومت اریتره‌ در پایتخت اسرائیل؛ نتانیاهو: اخراجشان کنید

دونالد ترامپ در دادگاه تفهیم اتهام پرونده انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا: بی‌گناهم

تظاهرات حامیان کودتاچیان نیجر در نیامی با پرچم‌های روسیه در دست