Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیروزی صادق خان در لندن تسکینی بر ناکامی های حزب کارگر بریتانیا

پیروزی صادق خان در لندن تسکینی بر ناکامی های حزب کارگر بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صادق خان نماینده مسلمان و پاکستانی تبار حزب کارگر در نهایت با کسب بیش از یک میلیون و سیصد هزار رای، زاک گلداسمیت رقیب محافظه کار خود را شکست داد و

آگهی

صادق خان نماینده مسلمان و پاکستانی تبار حزب کارگر در نهایت با کسب بیش از یک میلیون و سیصد هزار رای، زاک گلداسمیت رقیب محافظه کار خود را شکست داد و شهردار لندن شد. او به عنوان نخستین شهردار مسلمان یک پایتخت بزرگ اروپایی در طول مبارزات انتخاباتی مورد طعنه و انتقادهای بیشمار رقبا قرار گرفت که مهمترین آنها اتهام نزدیکی با محافل اسلامگرای افراطی بود.

او پس از کسب این پیروزی گفت: «این انتخابات با حرف و حدیث های فراوان همراه بود و من افتخار می کنم که لندن امروز به جای ترس و تفرقه، امید و یکپارچگی را برگزید. ترس ما را نه مقاوم تر بلکه ضعیف تر می کند. بدین ترتیب سیاست مبتنی بر ترس جایی در شهر ما ندارد.»

پیروزی صادق خان همچنین نوعی تسکین برای جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا است که از یک سو ریاستش با انتقاد برخی فراکسیون های حزب مواجه شده و از سوی دیگر نتایج انتخابات محلی روز پنجشنبه را واگذار کرده است. حزب کارگر در انتخابات پارلمانی اسکاتلند با از دست دادن چند کرسی عملا پس از محافظه کاران به سومین نیروی سیاسی این بخش از بریتانیا تبدیل شد.

دیوید کامرون نخست وزیر محافظه کار بریتانیا، شکست حزب کارگر در انتخابات منطقه ای را ناتوانی مهمترین حزب مخالف دولت در برقراری ارتباط با هوادارانش عنوان کرده است.

اما برنده واقعی انتخابات در مرزهای شمالی بریتانیا حزب ملی اسکاتلند به رهبری نیکلا استروجن بود که سومین پیروزی انتخاباتی پیاپی خود را جشن گرفت، با این حال این حزب نتوانست اکثریت مطلق پارلمان را به دست آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از تشریفات پادشاهی و کالسکه سلطنتی در لندن؛ چارلز سوم پارلمان جدید بریتانیا را افتتاح کرد

پلیس لندن به دنبال چاقوکشی که تاکنون چهار نفر را مجروح کرده است

مسابقات دوی قهرمانی جهانی حلزون‌ها