Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جشنواره ایپون در دومین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو

جشنواره ایپون در دومین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تاکانوری ناگاسی از ژاپن، روی سکوی نخست وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو ایستاد. تاکانوری، قهرمان جهان در سال گذشته، در فینال حریف

آگهی

تاکانوری ناگاسی از ژاپن، روی سکوی نخست وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو ایستاد. تاکانوری، قهرمان جهان در سال گذشته، در فینال حریف بلغار خود، ایوایلو ایوانوف را شکست داد. تاکانوری در ثانیه ۴۵ با اجرای یک فن زیبا و کسب امتیاز ایپون، پیروزی را از آن خود کرد.

وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، محل یکه تازی میرعلی شاریپوف از ازبکستان بود. میرعلی، دارنده مدال طلای رقابتهای جایزه بزرگ تاشکند، در دیدار نهایی با کسب امتیاز ایپون از سد هموطنش، جیوسون پبوبویوف گذشت.

مدال طلای وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان هم از آن آلیس شلیسنگر از بریتانیا شد. آلیس در فینال به مصاف رقیب کروات خود، ماریانا میسکویچ رفت. تنها ۲۷ ثانیه برای آلیس باتجربه کافی بود، تا با اجرای یک فن دیدنی و کسب امتیاز ایپون، ماریانا را به زانو درآورد.

ماریا برنابئو اسپانیایی، مدال طلای وزن منهای ۷۰ کیلوگرم را به گردن آویخت. ماریا در دیدار نهایی به نبرد هم نام برزیلی خود، ماریا پورتلا رفت. برنابئو، دارنده مدال نقره مسابقات جهانی سال گذشته با کسب امتیاز ایپون حریفش را از پیش رو برداشت.

شگفتی روز

دیمترو کانی وتس، جودوکار اوکراینی شگفتی روز را رقم زد. او در مسابقات گروهی، قهرمان اروپا، رستم اوروجوف از آذربایجان را شکست داد و ورزشگاه را در بهت و سکوت فرو برد.

فن روز

تاکانوری ناگاسی، جودوکار تکنیکی ژاپن بهترین فن روز را اجرا کرد. او در مرحله یک چهارم نهایی، کارلوس لوز از پرتغال را از گردونه رقابتها حذف کرد.

در گزارش پدرو لاسوئن، گزارشگر یورونیوز از باکو آمده است: «در دومین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو شاهد دیدارهای جذاب، تماشایی و با کیفیت و همچنین نتایج غیر قابل پیش بینی بودیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت