جشنواره ایپون در دومین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جشنواره ایپون در دومین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو

تاکانوری ناگاسی از ژاپن، روی سکوی نخست وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو ایستاد. تاکانوری، قهرمان جهان در سال گذشته، در فینال حریف بلغار خود، ایوایلو ایوانوف را شکست داد. تاکانوری در ثانیه ۴۵ با اجرای یک فن زیبا و کسب امتیاز ایپون، پیروزی را از آن خود کرد.

وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، محل یکه تازی میرعلی شاریپوف از ازبکستان بود. میرعلی، دارنده مدال طلای رقابتهای جایزه بزرگ تاشکند، در دیدار نهایی با کسب امتیاز ایپون از سد هموطنش، جیوسون پبوبویوف گذشت.

مدال طلای وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان هم از آن آلیس شلیسنگر از بریتانیا شد. آلیس در فینال به مصاف رقیب کروات خود، ماریانا میسکویچ رفت. تنها ۲۷ ثانیه برای آلیس باتجربه کافی بود، تا با اجرای یک فن دیدنی و کسب امتیاز ایپون، ماریانا را به زانو درآورد.

ماریا برنابئو اسپانیایی، مدال طلای وزن منهای ۷۰ کیلوگرم را به گردن آویخت. ماریا در دیدار نهایی به نبرد هم نام برزیلی خود، ماریا پورتلا رفت. برنابئو، دارنده مدال نقره مسابقات جهانی سال گذشته با کسب امتیاز ایپون حریفش را از پیش رو برداشت.

شگفتی روز

دیمترو کانی وتس، جودوکار اوکراینی شگفتی روز را رقم زد. او در مسابقات گروهی، قهرمان اروپا، رستم اوروجوف از آذربایجان را شکست داد و ورزشگاه را در بهت و سکوت فرو برد.

فن روز

تاکانوری ناگاسی، جودوکار تکنیکی ژاپن بهترین فن روز را اجرا کرد. او در مرحله یک چهارم نهایی، کارلوس لوز از پرتغال را از گردونه رقابتها حذف کرد.

در گزارش پدرو لاسوئن، گزارشگر یورونیوز از باکو آمده است: «در دومین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو شاهد دیدارهای جذاب، تماشایی و با کیفیت و همچنین نتایج غیر قابل پیش بینی بودیم.»