در پی آتش سوزی هزاران نفر در غرب کانادا خانه هایشان را ترک کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
در پی آتش سوزی هزاران نفر در غرب کانادا خانه هایشان را ترک کردند

در پی وقوع آتش سوزی در جنگل های «مک موری» در کانادا، نزدیک به ۳۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه مجبور به ترک خانه های خود شدند. به گفتۀ مقامات شهر ادمونتون، این آتش سوزی به سرعت در حال انتشار است و تعدادی از منازل مسکونی نیز دچار حریق شده اند.

به گفتۀ پلیس این شهر، سازماندهی خروج مردم از مناطقی از این شهر که در معرض آتش سوزی قرار دارند به عهدۀ بیش از ۲۰۰ پلیس گذاشته شده و عملیات اطفای این حریق که از اوایل هفتۀ جاری آغاز شده با بیش از ۱۰۰ مامور آتش نشانی و ۹ هواپیمای آب پاش در حال انجام است.

یکی از ساکنان منطقۀ مک موری می گوید: «آتش خیلی زود به این سوی رودخانه کشیده شد. ما فقط فرصت کردیم که وسایل مورد نیاز را برداریم و اینجا را ترک کنیم. من خیلی نگران و عصبی هستم و نمی دانم بعد از اینکه آتش سوزی تمام شد آیا خانه ای برای برگشتن خواهیم داشت یا نه اما خانواده و سگم را با خودم همراه دارم و این همۀ چیزی است که نیاز داشتم.»

وزش باد با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت به گسترش این آتش سرعت بخشیده و خشکسالی ناشی از افزایش دمای هوا نیز از دیگر دلایل انتشار این آتش سوزی ذکر شده است.

این آتش سوزی موجب شده که ترافیک سنگینی از خودروهایی که قصد دارند هرچه سریع تر این شهر را ترک کنند، در بزرگراههای منتهی به شهر ادمونتون ایجاد شود. تمامی پروازهای فرودگاه لغو شده و نخست وزیر کانادا نیز با دعوت از مردم به آرمش از آنها خواسته است با پلیس و نیروهای امدادرسانی همکاری کنند.