اسرائیل؛ مناقشه بر سر تحویل یا عدم تحویل اجساد حمله کنندگان فلسطینی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اسرائیل؛ مناقشه بر سر تحویل یا عدم تحویل اجساد حمله کنندگان فلسطینی

مناقشه درباره تحویل اجساد فلسطینانی که در جریان حمله به اسرائیلی ها کشته شده اند، در اسرائیل بالا گرفته است.

نفتالی بنت وزیر آموزش اسرائیل: تحویل اجساد حمله کنندگان به خانواده های آنها اشتباه بزرگی است

روز چهارشنبه در اردوگاه پناهجویان قلندیا تشییع جنازه احمد شهاده که خودرویش را بروی سربازان اسرائیلی در کرانه غربی رود اردن رانده و به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی کشته شده بود، برگزار شد. در اثر این حادثه سه سرباز اسرائیلی زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

نفتالی بنت وزیر آموزش اسرائیل که مخالف تحویل اجساد حمله کنندگان فلسطینی است در سخنانی گفت: «تحویل اجساد حمله کنندگان به خانواده های آنها اشتباه بزرگی است چرا که حملات بعدی را تشویق می کند. درست شبیه تلاش های که برای تخریب خانه های حمله کنندگان انجام داده ایم ما باید از برگزاری مراسم تدفین این افراد جلوگیری کنیم و دلیلی ندارد که به خانواده های این حمله کنندگان هدیه بدهیم.»

برخی مقامات اسرائیل با احتیاط از تحویل اجساد حمله کنندگان فلسطینی سخن می گویند تا خانواده های آنها بتوانند مراسم تشییع جنازه برگزار کنند با این حال برخی مخالفان می گویند تحویل اجساد این افراد باعث تحریک حملات بیشتر فلسطینان به اسرائیلی ها می شود.

در شش ماه گذشته و در اثر حملات فلسطینی ها ۲۸ اسرائیلی کشته شده اند و اسرائیلی ها هم در همین مدت دست کم ۱۹۴ فلسطینی را کشته اند که بیشتر آنها در راهپیمایی های اعتراضی به ضرب گلوله کشته شده اند.