Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دزدی برای رفع گرسنگی جرم نیست

دزدی برای رفع گرسنگی جرم نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوان عالی ایتالیا روز سه شنبه با صدور حکمی اعلام کرد که دزدی مواد غذایی برای رفع گرسنگی جرم نیست. بالاترین مرجع قضایی ایتالیا این حکم را در پرونده

آگهی

دیوان عالی ایتالیا روز سه شنبه با صدور حکمی اعلام کرد که دزدی مواد غذایی برای رفع گرسنگی جرم نیست.

بالاترین مرجع قضایی ایتالیا این حکم را در پرونده رومن اوستریاکوف صادر کرده است؛ مرد بی خانمان سی ساله ای اوکراینی تبار که به اتهام دزدیدن مواد غذایی به ارزش ۴ یورو برای سیر کردن خود، سه بار مقابل دادگاه ایتالیا حاضر شده است.

او در سال ۲۰۱۱ میلادی به جرم تلاش برای دزدیدن قطعه ای سوسیس و دو تکه پنیر از یک فروشگاه مواد غذایی در شهر جنوا واقع در شمال ایتالیا دستگیر شد. یک مشتری خبر دزدی او را به ماموران امنیتی فروشگاه رساند.

رومن اوستریاکوف، به شش ماه زندان و جریمه ای صد یورویی محکوم شد. جریمه ای که قادر به پرداخت آن نبود. قضات دادگاه تجدید نظر درخواست تخفیف مجازات او را رد کردند اما درنهایت دیوان عالی کشور با تاکید بر جنبه های انسانی، این حکم را لغو کرد.

دیوان عالی کشور ایتالیا در حکم نهایی یادآور شد که وضعیت متهم و شرایطی که باعث شده او دست به سرقت غذا بزند، قابل درک است. او به دنبال پاسخگویی به یک نیاز فوری بوده است زیرا نمی توان بدون غذا زندگی کرد.

دیوان عالی کشور همچنین افزوده است که در یک کشور متمدن حتی بدترین انسانها نیز نباید از گرسنگی بمیرند.

روزنامه های ایتالیایی ضمن استقبال از این حکم، به افزایش فقر و نابرابری ها در جامعه ایتالیا اشاره کرده اند و اینکه هر روز در ایتالیا ۶۱۵ نفر در زیر خط فقر قرار می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی