تاریخ انتخابات زودهنگام استرالیا اعلام شد

تاریخ انتخابات زودهنگام استرالیا اعلام شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت محافظه کار استرالیا امیدوار است با برگزاری انتخابات زودهنگام به بن بست سیاسی در این کشور پایان دهد

آگهی

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا روز چهارشنبه تایید کرد که انتخابات زودهنگام این کشور در دوم ماه ژوئیه (شنبه ۱۲تیر) برگزار خواهد شد.

آقای ترنبول این خبر را چند ساعت پس از تقدیم بودجه سالانه این کشور به پارلمان اعلام کرد. او گفت این بودجه با هدف کارآفرینی و رشد اقتصادی تهیه شده و یک برنامه بلند مدت اقتصادی است و نباید آن را تلاشی برای کسب رای دانست.

دولت محافظه کار استرالیا به نخست وزیری مالکوم ترنبول در تلاش است با برگزاری انتخابات زودهنگام به بن بست سیاسی موجود در این کشور پایان دهد.

این بن بست از زمان آغاز نخست وزیری او در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۵ (حدود هشت ماه پیش) بوجود آمده و منجر به آن شده است که اختلافات میان دولت و پارلمان و بطور مشخص دو حزب لیبرال و کارگر بالا بگیرد.

با توجه به کسری بودجه استرالیا و کاهش سرعت رشد اقتصاد این کشور، موضوعات اقتصادی از مهمترین موضوعات انتخابات پیش رو در هر دو حزب خواهد بود.

بر اساس بودجه جدید، شرکتهای چندملیتی که برای جلوگیری از پرداخت مالیات به تاسیس شرکتهای صوری روی آورده اند جریمه خواهند شد و مبلغ جریمه نیز به جای ۳۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

افزایش مالیات دخانیات و کاهش مالیات شرکتها با هدف ایجاد اشتغال نیز از دیگر موارد جدید ذکر شده در بودجه امسال استرالیا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات هند؛ بزرگترین رای گیری جهان تحت تدابیر امنیتی آغاز شد

چرا حیات سیاسی نتانیاهو به جنگ غزه و حتی گسترش آن در منطقه گره خورده است؟

اکرم امام اوغلو، شهردار استانبول و شانس نخست پایان دادن به سلطنت اسلامگرایان در ترکیه کیست؟