Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات مقدماتی در ایندیانا؛ ترامپ و کلینتون در صدر نظرسنجی ها هستند

انتخابات مقدماتی در ایندیانا؛ ترامپ و کلینتون در صدر نظرسنجی ها هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایالت ایندیانا در آمریکا روز سه شنبه صحنۀ انتخابات مقدماتی برای جمهوریخواهان و دمکرات ها خواهد بود. نظرسنجی ها نشان می دهد که دونالد ترامپ نامزد

آگهی

ایالت ایندیانا در آمریکا روز سه شنبه صحنۀ انتخابات مقدماتی برای جمهوریخواهان و دمکرات ها خواهد بود. نظرسنجی ها نشان می دهد که دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه و هیلاری کلینتون نامزد دموکرات نسبت به دیگر چهره های حاضر در این انتخابات بخت بیشتری دارند.

دونالد ترامپ که تاکنون توانسته بیشترین آرا را در ایالت های آمریکا در این انتخابات از آن خود کند، با حملۀ شدیدالحن به تد کروز، دیگر نامزد جمهوریخواه گفت: «این نتیجۀ کاریست که شما کرده اید. شما رای دادید و ما این حرکت را جلو می بریم. ما می خواهیم آمریکایی بزرگ بسازیم، حتی بزرگتر از آنچه که قبلا بوده است. می دانید اگر ما در اینجا پیروز شویم، کار تمام است و بعد من می توانم متمرکز شوم، از اینجا به بعد دیگر در مورد تد کروز دروغگو نگران نخواهم بود. از اینجا به بعد دیگر برایم مهم نیست که او مرا تایید کند یا نکند، به او توجهی نخواهم کرد.»

انتخابات ایندیانا از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که فرد پیروز ۵۷ نماینده و انجمن درون حزبی را با خود همراه خواهد کرد، امری که در مشخص شدن چهرۀ نامزد منتخب تاثیر بسزایی دارد. دونالد ترامپ تاکنون آرای نزدیک به هزار انجمن انتخاباتی را کسب کرده و برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه تنها به حدود ۳۰۰ انجمن دیگر نیاز دارد.

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات نیز که به ایالت کنتاکی رفته تا با هواداران خود در این ایالت دیدار کند، می گوید: «من باور دارم که باید کارهایی را در آمریکا انجام بدهیم. من به روی ساخت آمریکا متعصبانه تاکید می کنم و برای زنده کردن دوبارۀ صنعت در این کشور برنامه دارم. تمام کسانی که قصد دارند یک کارخانه احداث و اشتغال ایجاد کنند می توانند از یک وام بهره مند شوند.»

پیشتاز بودن هیلاری کلینتون با ۲۱۷۶ انجمن درون حزبی نسبت به دیگر نامزد دموکرات یعنی برنی سندرز موقعیت بهتری به وی داده و در انتخابات باقیمانده، وی تنها به ۲۰ درصد از نتایج نیاز دارد تا به اکثریت مورد نیاز برای کسب نامزدی این حزب دست یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کنار کشید

واکنش‌ها به تیراندازی به دونالد ترامپ؛ جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مسئول دانستند

انصراف از رقابت با ترامپ؛ آیا اوباما بایدن را متقاعد می‌کند؟