Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

از آمریکای جنوبی به آفریقای جنوبی؛ زندگی جدید برای ۳۳ شیر

از آمریکای جنوبی به آفریقای جنوبی؛ زندگی جدید برای ۳۳ شیر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی متشکل از ۳۳ شیر روز یکشنبه سیرکهایی در کلمبیا و پرو را ترک کردند و به پناهگاه امویا در آفریقای جنوبی منتقل شدند تا زندگی خود را در بوته زاری

آگهی

گروهی متشکل از ۳۳ شیر روز یکشنبه سیرکهایی در کلمبیا و پرو را ترک کردند و به پناهگاه امویا در آفریقای جنوبی منتقل شدند تا زندگی خود را در بوته زاری وحشی پی بگیرند.

این حیوانات روز شنبه با یک پرواز ویژه حمل و نقل به ژوهانسبورگ منتقل شدند و سپس با کامیون به مقصد نهایی خود انتقال یافتند. آنها زندگی خود را در مرکزی به مساحت پنج هزار هکتار در استان شمالی لیمپوپو در شمال آفریقای جنوبی دنبال خواهند کرد.

این شیرها در هنگام انتقالشان به درون کامیون ها برای انجام سفر زمینی خود به خرناس کشیدن و غرش کردن مشغول بودند. آنها برای رسیدن به محل مرکز نگهداری خود چندین ساعت را از ژوهانسبورگ در راه سپری کردند.

همزمان با ورود آنها به پناهگاه جدیدشان، یانی ماتیوس، یک کارمند سازمان بین المللی دفاع از حیوانات در کلمبیا گفت: «من بسیار خرسندم. به نظرم بهترین محل برای آنهاست و آنها سزاوار این هستند زیرا در گذشته سختی زیادی متحمل شده اند.»

به گفته سازمان بین المللی دفاع از حیوانات ۲۴ شیر از سیرکهای پرو به این مرکز منتقل شده اند. این شیرها بخشی از ۱۰۰ شیر نجات یافته توسط مقامات پرو در راستای مبارزه با قاچاق غیرقانونی این حیوانات هستند.

آنها هنگامی که برای اولین بار در محل جدید زندگی خود رها شدند به غرش و بازی با یکدیگر از پشت حفاظ ها پرداختند.

تیم فیلیپس، معاون سازمان بین المللی دفاع از حیوانات می گوید: «این حیوانات تا امروز هرگز بر روی چمن و خاک قدم نگذاشته اند و خاک زمین را بو نکشیده اند. وقتی شاهدید که خود را به درختان می مالند خیلی جادویی است زیرا این اولین بار است که آنها این کار را انجام می دهند. تلاش ما در این پروژه این بوده است که به این شیرها زندگی بیرونی را که برای سالها از آنها دریغ شده، به آنها بازگردانیم. آنها به شکل بی رحمانه ای دائم در سیرکها در حال سفر بودند.»

این شیرها به دلیل آسیب هایی که دیده اند به این پناهگاه منتقل شده اند و در طبیعت رها نشده اند. ناخنهای بسیاری از آنها کشیده شده است و دندانهایشان خرد شده و یا کنده شده است. یکی از آنها تقریبا کور شده است و دیگری یکی از چشمهایش را از دست داده است.

ساواناه هوزر، بنیانگذار پناهگاه امویا می گوید: «این شیرها اکنون در اولین مرحله از محیط حصارکشی شده خود را تجربه می کنند. ما مشغول رها کردن آنها در محیط مرحله اول هستیم. مرحله ای که در اساس بین شش ماه تا یک سال به طول می انجامد. این همان دوره همخوان شدن آنها با محیط است. مرحله ای که بسیار حیاتی است، آنها از قاره ای کاملا متفاوت می آیند و باید به دقت تحت نظر قرار گیرند. پس از آن آنها در محیط مرحله دوم رها می شوند که خوب واضح است که محیطی گسترده تر است و آنها باقی عمرشان را در آنجا سپری خواهند کرد.»

به گفته سازمان بین المللی دفاع از حیوانات دو کشور پرو و کلمبیا استفاده از حیوانات وحشی را در سیرکها ممنوع کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام نتایج رسمی انتخابات آفریقای جنوبی؛ پایان حاکمیت یکپارچه حزب متبوع نلسون ماندلا پس از ۳۰ سال

میلیاردها دلار طلای مدفون در آفریقای جنوبی؛ آیا «طلای نامرئی» از زباله‌های معدنی استخراج شدنی است؟

حمایت آفریقای جنوبی از فلسطینی‌ها چگونه با پرونده نسل‌کشی در این کشور عجین شده است؟