شوخیهای باراک اوباما با دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون

شوخیهای باراک اوباما با دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون
نگارش از Euronews

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در آخرین مهمانی سالانه کاخ سفید برای خبرنگاران، به شوخی با نامزدهای انتخابات آینده پرداخت. آقای اوباما درباره

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در آخرین مهمانی سالانه کاخ سفید برای خبرنگاران، به شوخی با نامزدهای انتخابات آینده پرداخت.

آقای اوباما درباره دونالد ترامپ، که به این مراسم نیامده بود، گفت: «شگفت آور است! این سالن پر از خبرنگاران، آدمهای سرشناس، و دوربینهای تلویزیونی است، و ترامپ نمی آید. این مهمانی شام به نظر دونالد بی کلاس بوده؟ الان دارد چه کار می کند؟ در خانه نشسته و استیکِ ترامپ می خورد، و توئیت های توهین آمیز درباره آنگلا مرکل (صدر اعظم آلمان) می فرستد؟»

آقای اوباما، علاوه بر شوخی با نامزد پیشتاز جمهوریخواهان، نامزد پیشتاز دموکراتها را هم از شوخی های خود بی نصیب نگذاشت. رئیس جمهوری آمریکا درباره هیلاری کلینتون گفت: «به هر حال باید قبول کنید که تلاش هیلاری کلینتون برای جذب رأی دهندگان جوان مثل رفتار بزرگترهایی است که تازه وارد فیسبوک شده اند و این طور پست می کنند: “آمریکای عزیز، پوک من به شما رسید؟ الان روی دیوار شما دیده می شود؟ مطمئن نیستم درست پست کرده باشم!“»

مهمانی سالانه «شام با خبرنگاران» پیرو یک سنت قدیمی کاخ سفید برگزار می شود. این مراسم که در ابتدا شامل یک مهمانی ساده برای ملاقات خبرنگاران با منابع خبری شان در کاخ سفید بود، به مرور به یک مراسم مجلل با حضور مهمانان ویژه تبدیل شد.

مطالب مرتبط