Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سوئد هفتاد سالگی پادشاه را جشن گرفت

سوئد هفتاد سالگی پادشاه را جشن گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سوئد هفتادمین زادروز کارل گوستاف شانزدهم، پادشاه این کشور را جشن گرفت. در این مراسم نمایندگانی از خانواده های سلطنتی ژاپن، اسپانیا، دانمارک، هلند و

آگهی

سوئد هفتادمین زادروز کارل گوستاف شانزدهم، پادشاه این کشور را جشن گرفت. در این مراسم نمایندگانی از خانواده های سلطنتی ژاپن، اسپانیا، دانمارک، هلند و شماری از دیگر کشورها حضور داشتند.

کارل گوستاف شانزدهم، پنجمین فرزند و تنها پسر شاهزاده گوستاف آدولف، در نُه ماهگی پدرش را از دست داد و در چهار سالگی، بعد از به سلطنت رسیدن پدربزرگش، ولیعهد کشور شد. پادشاه فعلی سوئد بعد از مرگ پدربزرگش، گوستاف آدولف ششم، در سال ۱۹۷۳ و در بیست و شش سالگی به تخت سلطنت نشست.

کارل شانزدهم پیش از رسیدن به سلطنت، در سال ۱۹۷۲ در المپیک مونیخ با سیلویا سومرلات، از مهمانداران مراسم آشنا شد، و دو سال بعد از رسیدن به سلطنت در سال ۱۹۷۵ با او ازدواج کرد. پادشاه و ملکه سوئد سه فرزند به نام های ویکتوریا، کارل فیلیپ، و مادلین دارند.

بنا به تغییراتی که در سال ۱۹۸۰ در قانون اساسی سوئد داده شد، مقام ولیعهدی که تا پیش از آن به پسر بزرگ پادشاه اختصاص می یافت، بدون توجه به جنسیت، به فرزند اول او اعطا شد. به این ترتیب، ویکتوریا فرزند ارشد کارل شانزدهم، ولیعهد و جانشین او شناخته می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که در تبادل با حمید نوری از زندان ایران آزاد شد بلافاصله با دوست‌پسرش نامزد کرد

رویای اقامت در اروپا با ترغیب به خرید ملک؛ سودجویان در سوئد از اتباع خاورمیانه کلاهبرداری می‌کنند

واکنش نخست وزیر سوئد به انتقادات از تبادل زندانی با ایران و آزادی حمید نوری: درک نمی‌کنم