مبارزه با قاچاق عاج در کنیا؛ سوزاندن ۱۰۵ تن عاج فیل و یک تن شاخ کرگدن

مبارزه با قاچاق عاج در کنیا؛ سوزاندن ۱۰۵ تن عاج فیل و یک تن شاخ کرگدن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از ۱۰۵ تن عاج فیل و یک تن شاخ کرگدن قاچاق روز شنبه در مراسمی در پارک ملی نایروبی در کنیا به آتش کشیده شد. سوزاندن این ذخیره عظیم با هدف ارسال این

آگهی

بیش از ۱۰۵ تن عاج فیل و یک تن شاخ کرگدن قاچاق روز شنبه در مراسمی در پارک ملی نایروبی در کنیا به آتش کشیده شد. سوزاندن این ذخیره عظیم با هدف ارسال این پیام سیاسی صورت می گیرد که تجارت عاج باید متوقف شود.

UPDATE: #Kenya burns vast piles of elephant tusks as it seeks ban on trade https://t.co/2SNjcS3vgfpic.twitter.com/pBjP1SrVwH

— Reuters Africa (@ReutersAfrica) April 30, 2016

اوهورو کنیاتا رئیس جمهوری کنیا در این مراسم گفت: «شکار غیر مجاز و قاچاق حیوانان وحشی اعمالی هستند که جزو جنایات بین المللی طبقه بندی می شوند. مبارزه علیه این جنایت تنها با همکاری بین کشورها و قاره ها امکان پذیر است. در قدم اول همکارها بویژه در میان کشورهای آفریقایی که گله های فیل هنوز در آنجا وجود دارد٬ باید نزدیک تر باشد.»

شکار غیر قانونی یک مشکل بزرگ در آفریقا به شمار می رود و هر ساله ۳۰ هزار فیل در آفریقا کشته می شوند. تجارت غیر قانونی عاج بویژه با افزایش تقاضا از سوی چین٬ حامیان محیط زیست را نگران انقراض فیل های آفریقا در ۵۰ سال آینده کرده است. تجارت غیر قانونی عاج بازاری ۱۵۰ میلیون دلاری را شامل می شود.

شمار فیل ها در آفریقا از دهه ۱۹۷۰ بطور مداوم رو به کاهش است و در سه سال گذشته شکار غیر قانونی فیل ها در آفریقا افزایش یافته است. آفریقا در دهه ۱۹۷۰ حدود ۱.۲ میلیون فیل داشت اما در حال حاضر تعداد آنها بین ۴۰۰ هزار تا ۴۵۰ هزار راس است. تعداد کرگدن های کنیا نیز در دهه ۱۹۷۰ حدود ۲۰ هزار کرگدن بود اما در حال حاضر تنها ۶۵۰ کرگدن در این کشور زندگی می کنند.

شکارچیان در کنیا از فروش شاخ کرگدن مبلغی حدود ۵۰ هزار دلار کسب می کنند٬ درآمدی یک شبه که معادل سالها کار منظم است.

سگولن رویال وزیر محیط زیست فرانسه در نایروبی با اشاره به اینکه او سال گذشته باعث ممنوعیت هر نوع تجارت عاج در فرانسه شد گفت که بدنبال تشویق دیگر کشورهای اروپایی برای در نظر گرفتن تدابیری مشابه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن‌ کشی در کنیا؛ معترضان بزرگترین تظاهرات تاریخ کشور را علیه خشونت جنسی برپا کردند

تصاویری از آفریقا؛ صدها جوان ماسایی ورود به بزرگسالی را جشن گرفتند

تصاویری از نایروبی؛ در روز ورود ابراهیم رئیسی به کنیا ۶ نفر در اعتراضات کشته شدند