بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه رئیس جمهوری آفریقای جنوبی

بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه رئیس جمهوری آفریقای جنوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوان عالی آفریقای جنوبی روز جمعه به بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه جاکوب زوما، رئیس جمهوری این کشور رأی داد. این پرونده به ۷۸۳ اتهام فساد مالی

آگهی

دیوان عالی آفریقای جنوبی روز جمعه به بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه جاکوب زوما، رئیس جمهوری این کشور رأی داد. این پرونده به ۷۸۳ اتهام فساد مالی مربوط می شود که پیش از سال ۲۰۰۹ علیه آقای زوما مطرح شده بود. بسته شدن این پرونده، راه ورود و پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری را هموار کرده بود.

پیش بینی می شود رأی دیوان عالی آفریقای جنوبی، فشارها برای استعفای رئیس جمهوری این کشور را افزایش دهد. آقای زوما پیشتر به دلیل سوءاستفاده از منابع دولتی با اعتراض نمایندگان مجلس مواجه شده و احزاب مخالف دولت خواهان استعفای او شده بودند. این در حالی است که بتازگی اعضای ارشد «کنگره ملی آفریقا»، حزب حاکم کشور، نیز به هواداران برکناری او پیوسته اند.

به گفته مسئولان دیوان عالی، بازگشایی پرونده اتهامات علیه آقای زوما به معنی طرح مجدد تمام اتهامات علیه او نبوده، و دادستانی کشور باید درباره طرح مجدد یا عدم طرح اتهامات تصمیم گیری کند. به این ترتیب، احتمال می رود تنشهای سیاسی ناشی از این پرونده در هفته ها و ماههای آینده همچنان ادامه پیدا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

ثروتمندترین زن ویتنام به اعدام محکوم شد؛ زنی که با دکه‌داری از فرش به عرش رسید

پلیس اکوادور به قیمت قطع روابط دیپلماتیک از دیوار سفارت مکزیک بالا رفت تا محکوم فراری را دستگیر کند