بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه رئیس جمهوری آفریقای جنوبی

بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه رئیس جمهوری آفریقای جنوبی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوان عالی آفریقای جنوبی روز جمعه به بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه جاکوب زوما، رئیس جمهوری این کشور رأی داد. این پرونده به ۷۸۳ اتهام فساد مالی

دیوان عالی آفریقای جنوبی روز جمعه به بازگشایی پرونده اتهامات گسترده علیه جاکوب زوما، رئیس جمهوری این کشور رأی داد. این پرونده به ۷۸۳ اتهام فساد مالی مربوط می شود که پیش از سال ۲۰۰۹ علیه آقای زوما مطرح شده بود. بسته شدن این پرونده، راه ورود و پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری را هموار کرده بود.

آگهی

پیش بینی می شود رأی دیوان عالی آفریقای جنوبی، فشارها برای استعفای رئیس جمهوری این کشور را افزایش دهد. آقای زوما پیشتر به دلیل سوءاستفاده از منابع دولتی با اعتراض نمایندگان مجلس مواجه شده و احزاب مخالف دولت خواهان استعفای او شده بودند. این در حالی است که بتازگی اعضای ارشد «کنگره ملی آفریقا»، حزب حاکم کشور، نیز به هواداران برکناری او پیوسته اند.

به گفته مسئولان دیوان عالی، بازگشایی پرونده اتهامات علیه آقای زوما به معنی طرح مجدد تمام اتهامات علیه او نبوده، و دادستانی کشور باید درباره طرح مجدد یا عدم طرح اتهامات تصمیم گیری کند. به این ترتیب، احتمال می رود تنشهای سیاسی ناشی از این پرونده در هفته ها و ماههای آینده همچنان ادامه پیدا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناپدید شدن وزیر دفاع چین؛ آمریکا مدعی شد مقام چینی تحت بازجویی است

رستم عمروف از ترک‌تباران تاتار؛ وزیر دفاع جدید اوکراین کیست؟

زلنسکی وزیر دفاع جدید اوکراین را معرفی کرد؛ یک تاتار کریمه جایگزین رژنیکوف می‌شود