امدادرسان استرالیایی در افغانستان ربوده شد

امدادرسان استرالیایی در افغانستان ربوده شد
نگارش از Euronews

کاترین جین ویلسون (کری ویلسون)، امدادگر استرالیایی که برای یک سازمان غیردولتی بشردوستانه در افغانستان کار می‌کرد، پنجشنبه در شهر جلال‌آباد، واقع در ولایت ننگرهارِ افغانستان به دست افراد مسلح ناشناس ربوده شد.

ژولی بیشاپ، وزیر خارجه استرالیا در نخستین واکنش به این حادثه گفته است که کشورش تمام تلاش خود را برای آزادی خانم ویلسون خواهد کرد. با این حال خانم بیشاپ تاکید کرده است که پرداخت پول به گروگانگیران جایی در سیاست استرالیا ندارد.

یکی از اعضای شورای ولایتی ننگرهاراعلام کرد که عملیات گسترده‌ای برای یافتن و نجات این شهروند استرالیایی آغاز شده است. به گفته این منبع، کری ویلسون به همراه چند فعال دیگر شامگاه چهارشنبه برای نظارت بر یک کارگاه گلدوزی و صنایع دستی زنان به جلال‌آباد آمده بود. صبح پنجشنبه دو مرد مسلح که لباس پلیس برتن داشتند، خانم ویلسون را ربوده‌ اند.


به گفته منابع محلی، کاترین جین ویلسون، ۶۰ ساله از سال ۲۰۰۶ مدیریت سازمان غیردولتی موسوم به زردوزی را برعهده دارد. این نهاد برای حمایت از اشتغال زنان کم درآمد در افغانستان فعالیت می‌کند.

بریان ویلسون، پدر ۹۱ ساله کری، از گروگانگیران خواهش کرده تا دخترش را هرچه سریع‌تر رها کنند. با وجود موضع سخت دولت استرالیا مبنی بر نپرداختن باج به گروگانگیران، پدر کری ویلسون ابراز امیدواری کرده که آدم‌ربایان در انتظار دریافت پول، رفتار خوبی با دخترش داشته باشند.

جنگجویان داعش در افغانستان بیشترین حضور را در ولایت ننگرهار دارند. در ماه‌‌های گذشته اخبار متعددی از درگیری میان اعضای داعش و طالبان در این ولایت منتشر شده است.


مطالب مرتبط