دادگاه تجدید نظر درباره سرنوشت میشل پلاتینی تصمیم می گیرد

دادگاه تجدید نظر درباره سرنوشت میشل پلاتینی تصمیم می گیرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، که فعالیتش در این سمت به حکم فیفا به حال تعلیق در آمده، از دادگاه استیناف لوزان درخواست تجدید نظر کرده

میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، که فعالیتش در این سمت به حکم فیفا به حال تعلیق در آمده، از دادگاه استیناف لوزان درخواست تجدید نظر کرده است. آقای پلاتینی در دسامبر سال گذشته، به همراه سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا از ادامه فعالیتهای ورزشی منع شده بود.

آگهی

میشل پلاتینی درباره حضورش در دادگاه تجدید نظر گفت: «اگر امروز حقوقم را دوباره به دست آورم، در مسابقات یورو ۲۰۱۶ خواهم بود. اگر نه، گزارشهای تلویزیونی را می ببینم.»

آقای پلاتینی از سوی فیفا متهم شده بود که در سال ۲۰۱۱ به صورت غیرقانونی بیش از دو میلیون دلار از آقای بلاتر دریافت کرده است. پلاتینی و بلاتر ادعا کرده بودند که این مبلغ بر مبنای توافقی در سال ۱۹۹۸ و در ازای همکاری میشل پلاتینی با فیفا در سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ میلادی پرداخت شده است.

فیفا با رد این ادعا، آقای پلاتینی را به هشت سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم کرد. با این حال، در فوریه امسال دوره محرومیت او را به شش سال تقلیل داد.

در حالی که کمتر از دو ماه به آغاز رقابتهای جام ملتهای اروپا مانده، حضور میشل پلاتینی در این رقابتها به عنوان رئیس اتحادیه فوتبال اروپا به رأی دادگاه تجدید نظر بستگی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیفا رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا را بابت بوسه اجباری تعلیق کرد

جام جهانی فوتبال زنان در یک چهارم نهایی؛ ژاپن در مقابل سوئد، مصاف هلند و اسپانیا

جام جهانی فوتبال زنان؛ چرا فقط یک کشور با مربی زن در بین ۸ تیم برتر باقی مانده؟