سردرگمی مسافران در پی اعتصاب کارکنان شرکتهای هواپیمایی در آلمان

سردرگمی مسافران در پی اعتصاب کارکنان شرکتهای هواپیمایی در آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتصاب گسترده کارکنان شرکتهای هواپیمایی و بخش حمل و نقل عمومی در آلمان مشکلاتی را برای ساکنان این کشور و مسافرانی در پی داشته است. این اعتصاب گسترده

آگهی

اعتصاب گسترده کارکنان شرکتهای هواپیمایی و بخش حمل و نقل عمومی در آلمان مشکلاتی را برای ساکنان این کشور و مسافرانی در پی داشته است.

این اعتصاب گسترده برای افزایش فشار به دولت و موافقت با بالابردن دستمزد کارکنان بخش دولتی آلمان است.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا که بزرگترین خدمات حمل و نقل هوایی در این کشور را ارائه می کند، از لغو بیش از ۹۰۰ پرواز خود در فرودگاههای این کشور از جمله مونیخ و فرانکفورت خبر داده است. این اقدام، سرگردانی صدها مسافر را در پی داشته است.

همزمان، کارکنان بخشهای حمل و نقل زمینی از جمله قطارهای بین شهری، بازرسی امنیتی فرودگاهها و بخش تعمیرات نیز در اعتصاب بسر می برند.

اتحادیه صنفی وردی آلمان که ترتیب دهنده این اعتصاب است، صنفهای مختلف کارگری را در سراسر این کشور شامل می شود و بیش از ۲ میلیون عضو دارد. اعتصابهایی مشابه نیز در مدارس، شرکتهای خدماتی و استخرها برقرار شده است.

رئیس این اتحادیه در گفتگویی اعلام کرد که اعتصاب برای سرعت بخشیدن به روند مذاکرات درباره افزایش دستمزدهاست. مسئولان این اتحادیه که دومین اتحادیه بزرگ صنفی در آلمان است، خواهان افزایش ۶ درصدی دستمزد کارگران هستند اما مسئولان دولتی با افزایش سه درصدی دستمزد ها در یک دوره ۲ ساله موافقت کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟

در آلمان تغییر هویت و تغییر جنسیت آسان شد؛ نگرانی محافظه‌کاران از عواقب تصویب قانون جدید

بازداشت زوج عراقی در آلمان به ظن عضویت در داعش و نسل‌کشی ایزدی‌ها