تلاش مخالفان برای ورود به کمیسیون انتخابات نایروبی ناکام ماند

تلاش مخالفان برای ورود به کمیسیون انتخابات نایروبی ناکام ماند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس کنیا روز دوشنبه برای متفرق کردن صدها نفری که در معیت رهبران مخالفان در مقابل ساختمان کمیسیون انتخابات تجمع کرده بودند، به گاز اشک آور متوسل شد

پلیس کنیا روز دوشنبه برای متفرق کردن صدها نفری که در معیت رهبران مخالفان در مقابل ساختمان کمیسیون انتخابات تجمع کرده بودند، به گاز اشک آور متوسل شد.

آگهی

این تجمع زمانی به خشونت گرایید که معترضان درصدد بودند با شکستن صف پلیس وارد محل کمیسیون انتخابات کنیا شوند. مخالفان که رهبری آن را رایلا اودینگا به عهده دارد با بیان اینکه به این کمیسیون اعتماد ندارند، خواهان انحلال آن پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ شده اند.

رایلا اودینگا که در سال ۲۰۱۳ در انتخابات ریاست جمهوری از اوهورو کنیاتا شکست خورد، رهبری مخالفان را به عهده دارد. هواداران وی کمیسیون انتخابات را به تقلب متهم می کنند و می گویند نمی توانند سرنوشت انتخابات ۲۰۱۷ را نیز همانند دورۀ گذشته به این کمیسیون بسپارند.

بانی خالواله، یکی از سناتورهای مخالف رئیس جمهور کنیا با بیان اینکه این کمیسیون وظیفه خود را درست انجام نمی دهد گفت: «ما قصد سرنگون کردن دولت را نداریم، ما می گوییم که این نهاد فاسد است و باید کنار برود. بخواهند یا نه اقدام امروز ما تازه آغاز استراتژی است که ما در پیش گرفته ایم.»

رئیس پلیس نایروبی این اقدام مخالفان را غیرقانونی دانسته و اعلام کرده است هرگونه تلاش برای ورود به ساختمان کمیسیون انتخابات با مقابلۀ پلیس روبرو خواهد شد.

این کمیسیون در بیانیه ای که منتشر کرده قول داده است با اتخاذ سیاست های متفاوت سلامت انتخابات آینده را تامین کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از نایروبی؛ در روز ورود ابراهیم رئیسی به کنیا ۶ نفر در اعتراضات کشته شدند

بحران قره‌باغ؛ پایتخت ارمنستان صحنه اعتراضات خیابانی مخالفان دولت شد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند