Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گرامیداشت روز آنزاک در شبه جزیره گالیپولی

گرامیداشت روز آنزاک در شبه جزیره گالیپولی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر روز دوشنبه در شبه جزیره گالیپولی در ترکیه در مراسم گرامیداشت صد و یکمین سالگرد ورود سربازان استرالیایی و نیوزیلندی به این منطقه و آغاز

آگهی

هزاران نفر روز دوشنبه در شبه جزیره گالیپولی در ترکیه در مراسم گرامیداشت صد و یکمین سالگرد ورود سربازان استرالیایی و نیوزیلندی به این منطقه و آغاز نبرد گالیپولی شرکت کردند. وزیر امور کهنه سربازان استرالیا و وزیر دفاع نیوزیلند نیز در این مراسم شرکت داشتند.

شرکت کنندگان در این مراسم به کشته شدگان نبرد هشت ماهه گالیپولی در جریان جنگ جهانی اول ادای احترام کردند. در سال ۱۹۱۵ میلادی هزاران سرباز نیروی نظامی مشترک استرالیا و نیوزیلند (آنزاک) در جریان نبرد گالیپولی و در مصاف با نیروهای امپراتوری عثمانی کشته شدند.

روز ۲۵ آوریل در استرالیا و نیوزیلند به عنوان روز آنزاک شناخته می شود. امروزه مراسم روز آنزاک تنها به گرامیداشت یاد سربازان کشته شده در نبرد گالیپولی محدود نمی شود و در این روز به همه سربازان استرالیایی و نیوزیلندی که در جنگهای مختلف جان خود را از دست دادند، ادای احترام می شود.

همزمان با روز آنزاک در سراسر استرالیا مراسم رژه نظامی و بزرگداشت این روز برگزار شد. در سیدنی و ملبورن دهها هزار نفر در مراسم این روز شرکت کردند. این در حالی است که پلیس استرالیا، از بازداشت نوجوانی ۱۶ ساله به اتهام برنامه ریزی برای انجام حمله ای تروریستی در روز آنزاک در این کشور خبر داده است.

#AnzacDay2016 March in #DarwinAustralian_Navy</a> <a href="https://t.co/IhuRDDIZDz">pic.twitter.com/IhuRDDIZDz</a></p>&mdash; Steven Schubert (senorschubert) April 24, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان کدامند؟

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت

استعفای گلریز قهرمان نماینده ایرانی‌تبار پارلمان نیوزیلند در پی اتهام سرقت از یک فروشگاه لباس