رسوایی تازه شرکت های خودروساز آلمانی

رسوایی تازه شرکت های خودروساز آلمانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماجرای فولکس واگن فقط نوک کوه یخ است که بیرون زده. آنها به اشتباه خود اعتراف کرده اند. اما احتمالا خودروسازان بیشتری از راه های فرار استفاده و آلاینده هایی بیش از حد معمول منتشر کرده اند. آیا قانونگذا

آگهی

هنوز جوهر تفاهمنامه فولکس واگن با مقام های قضایی آمریکا خشک نشده بود که رسوایی تازه شرکت های خودروساز آلمانی از جمله اپل، پورشه، آئودی و مرسدس رسانه ای شد.

نتایج تحقیقات تازه ای در آلمان حاکی از آن است که میزان آلایندگی شانزده مارک خودرو بالاتر از استاندارد تعیین شده در اروپا است. به این ترتیب به منظور بهینه سازی سامانه تصفیه آلاینده ها در موتور، باید در مجموع ۶۳۰ هزار خودرو تحت کنترل قرار گیرند.

گفته می شود این شرکت های خودرساز نرم افزاری را در خودروها نصب کرده اند که با تغییر دمای هوا ( و رسیدن آن به ۱۰ درجه سانتیی گراد)، سامانه تصفیه آلاینده های هوا را از کار می اندازد.

رئیس سازمان های حامی مصرف کنندگان در آلمان گفت: «ماجرای فولکس واگن فقط نوک کوه یخ است که بیرون زده. آنها به اشتباه خود اعتراف کرده اند. اما احتمالا خودروسازان بیشتری از راه های فرار استفاده کرده اند و آلاینده هایی بیش از حد معمول منتشر کرده اند. آیا قانونگذاران در این زمینه کاری کرده اند؟ تا این لحظه خیر.»

به موجب تفاهم روز پنجشنبه فولکس واگن و مقام های قضایی آمریکا، این شرکت به ۴۸۰ هزار مالک خودروی معیوب پیشنهاد خرید مجدد، تعویض و بازگرداندن خودرو را داده است. مدیرعامل فولکس واگن خسارت مالی این رسوایی به شرکت مذکور را ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو تخمین زده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پخش «صدای رابطه جنسی» مراسم قرعه‌کشی یورو ۲۰۲۴ را با اختلال مواجه کرد

گربه گم‌شده ۱۰۰۰ کیلومتر از فرانسه تا آلمان را برای پیدا کردن صاحبش طی کرد

اردوغان: بمباران بیمارستان‌ یا کشتن کودکان توجیهی ندارد؛ شولتس: حماس مسئول بحران انسانی در غزه است