Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادگاه شکایت آندرس برویک از دولت نروژ را پذیرفت

دادگاه شکایت آندرس برویک از دولت نروژ را پذیرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در نروژ شکایت آندرس برینگ برویک، قاتل نوجوانان نروژی و بمبگذار اسلو علیه دولت درباره «رفتار غیرانسانی در زندان» را پذیرفت و به نفع وی رای

آگهی

دادگاهی در نروژ شکایت آندرس برینگ برویک، قاتل نوجوانان نروژی و بمبگذار اسلو علیه دولت درباره «رفتار غیرانسانی در زندان» را پذیرفت و به نفع وی رای صادر کرد.

آندرس برویک در دادگاه مدعی شد که در زندان قربانی نقض حقوق بشر شده است. بر اساس رای دادگاه دولت باید ۳۳۱ هزار کرون نروژ معادل حدود ۳۶ هزار یورو پرداخت کند.

هلن آندنائس سکولیک، قاضی دادگاه اعلام کرد: «ممنوعیت رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز، بیانگر یک ارزش بنیادین در جامعه ای دموکراتیک است. این ارزش در رفتار با تروریست ها و قاتلان نیز در نظر گرفته می شود.»

این دادگاه همچنین تاکید کرده است که دولت نروژ حقوق این محکوم را برای زندگی شخصی و خانوادگی نقض نکرده است.

وی محکوم به تحمل حداکثر ۲۱ سال زندان است. در پایان این محکومیت، در صورتی که تشخیص داده شود همچنان برای جامعه خطرناک است، حکم زندان قابل تمدید خواهد بود.

آندرس برویک روز ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۱۱ میلادی با بمبگذاری در بیرون یک ساختمان دولتی در شهر اسلو سبب کشته شدن هشت تن شد و سپس با یورش مسلحانه به اردوی جوانان حزب کارگر در جزیره اوتایا ۶۹ تن دیگر را کشت. بیشتر قربانیان نوجوان بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آندرس بریویک، شرایط حبسش را «غیر انسانی» می داند

چهارمین سالگرد حمله تروریستی در اسلو و بزرگداشت قربانیان آن

نروژ،اسپانیا،ایرلند کشور فلسطین را به رسمیت شناختند؛ لهستان حمایت کرد؛ فرانسه:شرایط هنوز فراهم نیست