Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اجازه مشروط برای خروج پناهجویان از اردوگاه های جزایر یونان

اجازه مشروط برای خروج پناهجویان از اردوگاه های جزایر یونان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت یونان از این پس به پناهجویان حاضر در لزبوس و سایر جزایر این کشور که درخواست پناهندگی بدهند، اجازه می دهد تا زمان بررسی درخواست شان از اردوگاه

آگهی

دولت یونان از این پس به پناهجویان حاضر در لزبوس و سایر جزایر این کشور که درخواست پناهندگی بدهند، اجازه می دهد تا زمان بررسی درخواست شان از اردوگاه خارج شوند. این افراد در این مدت اجازه سفر به بخش های دیگر یونان را ندارند. این تصمیم در چارچوب توافق اخیر اتحادیه اروپا با ترکیه گرفته شده است.

شمار افراد واجد شرایط برای درخواست پناهندگی در یونان در حدود ۷۵۰۰ نفر تخمین زده می شود.

از سوی دیگر پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان که هفته پیش ۱۲ پناهجوی مسلمان سوری را با خود از یونان به واتیکان برد تا در آنجا اسکان یابند، روز سه شنبه در پیامی خطاب به پناهجویان گفت: «ببخشید که جوامع ما بسته بی تفاوتند و از این که به خاطر شما روش زندگی و ذهنیت خود را تغییر دهند، می ترسند. آنها شما را مثل یک بار سنگین، یک مشکل یا هزینه اضافه می بینند، در حالی که شما هدیه هستید.»

از حدود ۵۳ هزار پناهجویی که هم اکنون در یونان به سر می برند، در حدود ۱۰ هزار نفر هم چنان در منطقه ایدومنی واقع در مرز مقدونیه مانده اند و اجازه ادامه راه از مسیر بالکان به سوی غرب و شمال اروپا را ندارند. آنها هم اکنون در شرایط سختی به سر می برند و برای مثال روز سه شنبه ساعت ها در صف ماندند تا جیره غذایی ناچیز خود را دریافت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا: لغو روادید برای شهروندان ترکیه باید در چهارچوب قانون باشد

نجات دهها مهاجر در سواحل ایتالیا و احتمال مرگ صدها مهاجر دیگر

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن