برخورد یک پهپاد با یک هوایپمای مسافربری در فرودگاه لندن

برخورد یک پهپاد با یک هوایپمای مسافربری در فرودگاه لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک هواپیمای مسافربری شرکت «بریتیش ایرویز» که از جنوای ایتالیا به مقصد فرودگاه هیتروی لندن پرواز کرده بود، با یک پهپاد برخورد کرده اما به سلامت به

آگهی

یک هواپیمای مسافربری شرکت «بریتیش ایرویز» که از جنوای ایتالیا به مقصد فرودگاه هیتروی لندن پرواز کرده بود، با یک پهپاد برخورد کرده اما به سلامت به زمین نشست.

خلبان این ارباس، روز یکشنبه بعد از فرود آوردن هوایپما برخورد یک جسم پهپاد مانند را گزارش کرده و مسئولان تحقیقات گسترده ای را در این باره آغاز کرده اند.

به کارگیری پهپادهای شخصی و تجاری به منظور ارسال کالا، نظارت بر محوطه ها، عکس برداری هنری، و مانند آنها در حال حاضر به معضل جدی و خطرناکی برای امنیت هواپیماهای غیرنظامی مبدل شده است.

به گزارش «سازمان هواپیمایی بریتانیا» در یک سال گذشته مزاحمت پهپادها برای هواپیماهای غیرنظامی در این کشور دست کم در هفت مورد مخاطره بار بوده، اما این نخستین باری است که برخورد یک هواپیما با پهپاد شخصی گزارش می شود.

این در حالی است که، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) و کمیسیون اتحادیه اروپا نیز با ابراز نگرانی از عدم نظارت بر پرواز پهپادهای شخصی، در مورد احتمال افزایش اینگونه برخوردها هشدار داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی پارلمان بریتانیا با حضور یک شاه پس از ۷۰ سال؛ چارلز سوم برنامه‌های دولت را قرائت کرد

پناهجویان در «تله مرگ»؛ آتش‌نشانان بریتانیا دولت را درباره ایمنی «بیبی استکهلم» به چالش می‌کشند

جنگ اوکراین؛ لندن نزدیک به ۳ میلیارد پوند برای تقویت ذخایر نظامی خود هزینه می‌کند