پرسشهای رایج اروپایی ها در مورد بریتانیا چیست؟

پرسشهای رایج اروپایی ها در مورد بریتانیا چیست؟
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با توجه به برگزاری همه پرسی در پادشاهی متحده بریتانیا و ایرلند شمالی در مورد بقای این کشور در اتحادیه اروپا در ماه ژوئن، ما در یورونیوز به کمک سایت

آگهی

با توجه به برگزاری همه پرسی در پادشاهی متحده بریتانیا و ایرلند شمالی در مورد بقای این کشور در اتحادیه اروپا در ماه ژوئن، ما در یورونیوز به کمک سایت گوگل به دنبال پرسشهای رایج در مورد اتحادیه اروپا و همه پرسی پادشاهی متحده رفتیم تا ضمن آشنایی با این پرسشها به بررسی و پاسخ به آنها بپردازیم. در اینجا به معرفی پرسشهای رایج در مورد پادشاهی متحده بریتانیا و ایرلند شمالی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا همچون فرانسه، آلمان و ایتالیا می پردازیم.

با برخی از این پرسشها که در بازه زمانی یکسانی مطرح شده اند آشنا می شویم. یورونیوز به این پرسشها پاسخ می دهد.

پرسشهای رایج در مورد پادشاهی متحده بریتانیا و ایرلند شمالی در فرانسه

پیدایش دموکراسی در بریتانیا به چه زمانی بر می گردد؟

پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی دارای قانون اساسی مدون و مکتوب نیست. با این حال می توان ریشه های دموکراسی پادشاهی متحده را در منشور کبیر یا ماگناکارتا (Magna Carta) یافت که در سال ۱۲۱۵ به تصویب رسید. در ماده ۶۱ این منشور شورایی ۲۵ نفره متشکل از بارون ها در نظر گرفته شده است که می تواند در صورت لزوم و با استفاده از نیروی قهریه دست به مخالفت با پادشاه بزند. پس از تدوین این منشور پارلمان این کشور به تدریج و در عرض قرن ها موفق به کاستن از قدرت سلطنت در بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی شد.

قانون حقوقی مصوب سال ۱۶۸۹ پارلمان پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی را به عنوان مرکز ثقل قدرت سیاسی در این کشور در نظر گرفت. اصلاحات متعدد در طول قرن ۱۹ به تدریج تعداد مردان واجد شرایط شرکت در انتخابات را گسترش داد. گروهی از زنان در سال ۱۹۱۸ حق رای به دست آورند. در نهایت در سال ۱۹۶۹ تمام شهروندان بالای ۱۸ سال پادشاهی متحده حق رای پیدا کردند.

پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی کجاست؟

پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی روی نقشه به رنگ قرمز مشخص شده است.

چه کسی پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی را کشف کرد؟

برای پاسخ به این سوال بسختی می توان فرد خاصی را معرفی کرد. براساس مطالعات انجام شده حدود ۷۰۰ هزار سال پیش انسانهای اولیه در پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی زندگی می کردند. در آن هنگام بریتانیا متصل به قاره اروپا بود.

چرا فرمان رانندگی مردم پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی در سمت چپ قرار دارد؟

این سنتی است که به قرن ها پیش و هنگامی که مردم از اسب ها برای جابجایی استفاده می کردنند، باز می گردد. آنگونه که در این مقاله توضیح داده شده است از آنجا که اکثر مردم راست دست هستند در پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی مردم ترجیح می دادند در سمت چپ بنشینند تا کالسکه ای که از روبرو می آید مستقیما از کنار آنها عبور نکند و نتواند به آنها حمله کند.

این امر به تدریج در قرن ۱۸ و ۱۹ به قانون تبدیل شد.

امروز تنها در ۳۵ درصد کشورهای جهان رانندگی از سمت چپ انجام می شود.

پرسشهای رایج در مورد پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی در آلمان

چرا پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی مایل به ترک اتحادیه اروپا است؟

توضیح دلایل موافقان و مخالفان عضویت پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی در اتحادیه اروپا کار آسانی نیست. به طور خلاصه تنها می توان اشاره کرد که طرفداران ترک اتحادیه اروپا امیدوارند که پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی استقلال بیشتری کسب کند و کنترل بیشتری بر روی مرزهای خود داشته باشد و به این ترتیب قوانین و مقررات تجاری ساده تر شوند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به پوشش خبری ویژه یورونیوز در مورد موضوع ترک اتحادیه اروپا توسط پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی مراجعه کنید.

تعداد ساکنان پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی چند نفر است؟

در روز سرشماری ۲۷ مارس ۲۰۱۱ جمعیت انگلستان و ولز ۵۶ میلیون و ۷۵ هزار و ۹۱۲ نفر بوده است. با اضافه کردن جمعیت ایرلند شمالی و اسکاتلند جمعیت پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۶۴ میلیون و ۷۱۶ نفر تخمین زده می شود.

تفاوت بریتانیا با پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی چیست؟

پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی حکومتی مستقل در شمال غربی اروپا است که از چهار کشور انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی تشکیل شده است. در مقابل، بریتانیای کبیر به جزیره ای اطلاق می شود که متشکل از انگلستان، ولز و اسکاتلند می شود.

نام پایتخت پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی چیست؟

پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی به دلیل آنکه محدوده ای تنها جغرافیایی در نظر گرفته می شود دارای پایتخت نیست. لندن پایتخت حکومت پادشاهی متحده بریتانیا و ایرلند شمالی و همچنین انگلستان محسوب می شود. ادینبرو پایتخت اسکاتلند و کاردیف پایتخت ولز است.

پرسشهای رایج در مورد پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی در ایتالیا

نام محافظه کاران پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی چیست؟

به محافظه کاران در پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی توری (Tory) اطلاق می شود و دلیل آن هم پیدایش حزب محافظه کار فعلی از درون حزبی به نام توری است.

آیا بریتانیای کبیر همان پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است؟

خیر! پادشاهی متحده حکومتی مستقل است اما بریتانیای کبیر جزیره ای در شمال غربی اروپا است و تنها محدوده ای جغرافیایی است.

نرخ تبدیل یورو و پوند پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی چیست؟

این نرخ متغییر است.

در صورت ترک اتحادیه اروپا توسط پادشاهی متحده چه رخ می دهد؟

جواب صادقانه این پرسش این است که هنوز کسی دقیقا پاسخ آن را نمی داند. اگر طرفداران ترک اتحادیه اروپا در پادشاهی متحده برتانیای کبیر و ایرلند شمالی خواستار استقلال عمل خود شوند این امر به گفته صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی می تواند پیامدهای مخرب اقتصادی برای پادشاهی متحده و جهان داشته باشد. در صورت پیروزی طرفداران ترک اتحادیه اروپا در همه پرسی روز ۲۳ ژوئن این امر زمان خواهد برد و دو سال مذاکره برای به توافق رسیدن در مورد شرایط ترک این اتحادیه توسط حکومت پادشاهی متحده انجام خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند