Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شکایت شخصی اردوغان از کمدین آلمانی

شکایت شخصی اردوغان از کمدین آلمانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه علیه یان بومرمان، کمدین آلمانی تلویزیون زد دی اف شکایت کرد. شکایت شخصی رئیس جمهوری ترکیه به دولت جمهوری فدرال

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه علیه یان بومرمان، کمدین آلمانی تلویزیون زد دی اف شکایت کرد.

شکایت شخصی رئیس جمهوری ترکیه به دولت جمهوری فدرال آلمان پس از آن است که علاوه بر جمعی از ترک های مقیم این کشور، از سوی وزارت خارجه ترکیه نیز شکایتی جداگانه طرح شده است.

یان بومرمان، در تلویزیون زد دی اف شعری را در قالب هجو درباره آقای اردوغان خوانده که هفته گذشته و پس از واکنش ترکیه، این تلویزیون تصمیم به حذف ویدیو آن در اینترنت گرفت.

اشتفان زیبرت، سخنگوی دولت در واکنش به این شکایت گفت: «آزادی اندیشه، هنر و دانش البته که از بزرگترین سرمایه های ما است و این نه از داخل و نه از خارج قابل چانه زنی نیست.»

با این حال اولریش شلنبرگ، رئیس انجمن وکلای آلمان می گوید: «هیچکس نمی خواهد چیزی شبیه آن را درباره خودش یا عزیزی از تلویزیون بشنود. من واقعا بر این باورم که از مرزهای آزادی عقیده در اینجا عبور شده است. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا آن را به عنوان اثری هنری می پذیرند یا نه؛ چرا که در هنر آزادی بیشتری وجود دارد.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان این شعر را «تعمدا توهین آمیز» توصیف کرده است. منتقدان وی می گویند که خانم مرکل در این مورد به دلیل نیاز داشتن به ترکیه درخصوص مقابله با موج پناهجویان از آزادی بیان دفاع نمی کند.

بر اساس گزارش نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن از جمله روزنامه نگاران، دانشگاهیان و حتی دانش آموزان در ترکیه متهم به «توهین به رئیس جمهوری» هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: بمباران بیمارستان‌ یا کشتن کودکان توجیهی ندارد؛ شولتس: حماس مسئول بحران انسانی در غزه است

رئیس جمهوری ترکیه وارد برلین شد؛ اردوغان در بحبوحه جنگ حماس و اسرائیل در آلمان به دنبال چیست؟

اردوغان: انتخابات آمریکا می‌تواند به رونق بیشتر بخش تسلیحات ترکیه کمک کند