Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چهارمین قهرمانی متوالی مارکز در مسابقات موتوجی پی آستین

چهارمین قهرمانی متوالی مارکز در مسابقات موتوجی پی آستین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از سال ۲۰۱۳ که پیست موتورسواری آستین ایالات متحده به پیستهای جایزه بزرگ موتورسواری اضافه شده است، تا امروز همواره مارک مارکز فاتح رقابتهای موتو جی

آگهی

از سال ۲۰۱۳ که پیست موتورسواری آستین ایالات متحده به پیستهای جایزه بزرگ موتورسواری اضافه شده است، تا امروز همواره مارک مارکز فاتح رقابتهای موتو جی پی جایزه بزرگ آمریکا در آستین شده است. همگان می پرسیدند آیا او همچنان قادر است برای چهارمین بار متوالی فاتح مسابقه آستین شود؟ اما موتور سوار قهار اسپانیایی توانست این مهم را عملی کند.

مارک مارکز در مسابقه موتوجی پی آستین توانست سریعتر از رقیبان پیست را بپایان برساند و اول شود. خورخه لورنزو، قهرمان سال گذشته مسابقات موتوجی پی در جای دوم قرار گرفت و آندره ا یانونه سوم شد. والنتینو روسی پرافتخاترین موتورسوار این مسابقات در دور دوم به زمین افتاد و موفق به خاتمه مسابقه نشد. انگار پیست را برای مارکز ساخته باشند. موتورسوار اسپانیایی مسابقه را از همان جایگاه اولی که شروع کرده بود با اقتدار بپایان رساند و اجازه نداد در طول مسابقه کسی از او پیشی بگیرد. به این ترتیب مارکز با شصت و شش امتیاز درصدر رده بندی کلی مسابقات موتو جی پی نیز قرار گرفت. خورخه لورنزو دوم است و روسی در جای سوم قرار دارد.

هر چند آستین تنها از سال ۲۰۱۳ میزبان رقابتهای موتو جی پی شده است اما مسابقات موتور سواری در آمریکا تاریخی ماندگار دارد. پس از رقابتهای موتورسواری مهمی که در دهه ۶۰ در این کشور برگزار می شد و با قهرمانی مایک هیلوود همراه شد، ۲۸ سال پیش مسابقات مهم قهرمانی موتورسواری در این کشور برگزار شد.

در دهم آوریل ۱۹۸۸ پیست لاگونا سکا میزبان یک مرحله از مسابقات موتوجی پی بود. از آنزمان به بعد موتورسواران آمریکایی هفت مرحله از ده مرحله مسابقات جهانی موتورسواری را از آن خود کردند. ادی لاوسون یکی از آمریکایی ها بود که بیشترین افتخارات را در این مسابقات بدست آورد.
لاوسون که زاده کالیفرنیا است توانست هفت مسابقه از ده مرحله رقابتهای جایزه بزرگ را از آن خود کند.

هفته گذشته با تصاویری از رقابتهای صحرایی با شما خداحافظی کردیم. این هفته بار دیگر به ابوظبی می رویم و بار دیگر موتور و خودرو سواران صحرا را تماشا می کنیم. در بخش خودرو ناصر العطیه قطری با اقتدار قهرمان شد و در موتورسواری تابی پرایس به مقام اول رسید. هفته آینده مسابقات جایزه بزرگ چین را دنبال می کنیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

نخستین دوره جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۵ با شیوه جدید و حضور ۳۲ تیم در آمریکا برگزار می‌شود

تیم ایران با شکست مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد