«اعلام برائت» رهبران علوی سوریه از بشار اسد

«اعلام برائت» رهبران علوی سوریه از بشار اسد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش رسانه های بریتانیایی تعدادی از رهبران علوی سوریه، اعلام کرده اند که از بشار اسد و دولت او حمایت نمی کنند. اسناد منتشر شده در این باره حاکی

آگهی

به گزارش رسانه های بریتانیایی تعدادی از رهبران علوی سوریه، اعلام کرده اند که از بشار اسد و دولت او حمایت نمی کنند.

اسناد منتشر شده در این باره حاکی از آن است که این رهبران خواسته اند که پس از مدتها سکوت، روشن شود که آنها از اقدامات دولت مبرا هستند. در این سند هشت صفحه ای، بر خلاف باور بسیاری از مردم، علویان خود را شاخه ای جدا از شیعه اعلام کرده اند که ارائه دهنده راه سوم در اسلام هستند.

حافظ اسد، پدر بشار اسد از علویان بود و با حضور او در راس قدرت بسیاری از افراد این شاخه اسلام به مقامهای بلندپایه حکومتی رسیدند. علویان با این که یک اقلیت حداکثر پانزده درصدی در سوریه هستند، در دولت بشار اسد تا امروز حضور پررنگی داشتند.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در یک مصاحبه با خبرگزاریهای روسی بار دیگر بر عزم جدی دولت در مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت: «هیچ گزینه جایگزینی برای مبارزه با تروریسم وجود ندارد. البته که روند سیاسی برای انجام کارها وجود دارد. اما جنگ با تروریسم ضروری خواهد ماند. این خواسته مردم و ارتش است. ارتش برای آزاد کردن تمام مناطق مصمم است. حمایت روسیه در این مسیر حیاتی بوده است. البته کمکهایی هم از سایر دوستان داشتیم: ایران و حزب الله لبنان در موفقیت ارتش نقش داشتند.»

ارتش سوریه در چند روز اخیر به پیروزی های چشمگیری علیه نیروهای داعش دست یافته است. یک هفته پس از این که نیروهای ارتش توانستند با حمایت نیروی هوایی روسیه شهر باستانی پالمیرا را از کنترل داعش خارج کنند، تلویزیون دولتی سوریه از آزاد شدن شهر دیگری در صد کیلومتری پالمیرا خبر داد.

یک روز قبل اعلام شد که یک گور جمعی در شهر پالمیرا پیدا شده است که جسد چهل نفر در آن دفن شده بود. در میان اجساد، جسد چند زن و کودک دیده می شود. با توجه به این که شماری از این اجساد بدون سر بودند این احتمال تقویت می شود که آنها در درگیری ها کشته نشده اند و اعدام شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد