ابهام پیرامون بازگشایی فرودگاه بروکسل

ابهام پیرامون بازگشایی فرودگاه بروکسل
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات بلژیک از بازگشایی قریب الوقوع فرودگاه زاونتم بروکسل خبر می دهند. قرار است تا عصر جمعه کار بازسازی و باقی مانده کارهای فنی سالن آسیب دیده

آگهی

مقامات بلژیک از بازگشایی قریب الوقوع فرودگاه زاونتم بروکسل خبر می دهند. قرار است تا عصر جمعه کار بازسازی و باقی مانده کارهای فنی سالن آسیب دیده فرودگاه بروکسل پایان یابد، اما هیچ پروازی تا روز شنبه در این فرودگاه انجام نخواهد شد. در عین حال دولت بلژیک هم چنان در مورد تأسیسات امنیتی فرودگاه با سندیکاها اختلاف نظر دارد.

در واکنش به تهدید اعتصاب از سوی پلیس بلژیک، شارل میشل، نخست وزیر این کشور برای گفتگو در مورد افزودن ۲۰۰ نفر به پرسنل بازرسی امنیتی اعلام آمادگی کرد. پیشنهادی دیگری نیز برای کنترل مسافران در فاصله صد متری پیش از گیشه دریافت بار مطرح شده است.

فرودگاه بروکسل فعالیت خود را به صورت محدود و تنها با ۲۰ درصد ظرفیت از سر خواهد گرفت، به طوری که در ابتدا تنها ۸۰۰ مسافر در روز از طریق این فرودگاه جابجا خواهند شد. مدیر فرودگاه زاونتم گفت که از سرگیری فعالیت عادی و روزانه این فرودگاه چند ماه به طول خواهد انجامید.

در حمله انتحاری روز ۲۲ مارس، سوم فروردین گذشته، ۱۴ نفر از جمله دو بمبگذار در فرودگاه بروکسل جان خود را از دست دادند.

انفجار فرودگاه و مترو بروکسل تنها چهار روز پس از دستگیری صلاح عبدالسلام، مظنون تحت تعقیب حملات ۱۳ نوامبر پاریس روی داد. مجوز استرداد صلاح عبدالسلام به فرانسه صادر شده است، اما مقامات قضایی بروکسل هنوز مشغول بررسی پیوند او با هسته های تروریستی بلژیک هستند. ظاهرا صلاح عبدالسلام که تاکنون سکوت اختیار کرده بود بنا دارد از این پس لب به سخن گشوده و به پرسش های مقامات بلژیکی و فرانسوی پاسخ دهد.

گروه داعش به مانند حملات خونبار پاریس، مسئولیت انفجارهای بروکسل را نیز که در مجموع بیش از ۳۰ کشته و ۳۰۰ مجروح بر جای گذاشت، بر عهده گرفت. در حملات ۱۳ نوامبر پاریس نیز ۱۳۰ نفر کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد