ادامه بازداشت های گسترده در پنجاب پاکستان پس از حمله مرگبار لاهور

ادامه بازداشت های گسترده در پنجاب پاکستان پس از حمله مرگبار لاهور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بازداشت های گسترده در ایالت پنجاب پاکستان پس از حمله انتحاری مرگبار لاهور که بیش از ۷۰ کشته برجای گذاشت همچنان ادامه دارد. آمارهای متناقضی از از

آگهی

بازداشت های گسترده در ایالت پنجاب پاکستان پس از حمله انتحاری مرگبار لاهور که بیش از ۷۰ کشته برجای گذاشت همچنان ادامه دارد.

آمارهای متناقضی از از تعداد بازداشت ها گزارش شده. مقام های امنیتی پاکستان از دستگیری دهها نفر طی شب گذشته خبر دادند. اعضای خانواده و آشنایان مهاجم انتحاری هم در بین آنها هستند.

پس از حملات تروریستی لاهور نواز شریف، نخست وزیر وعده داد که عاملان آن به دست عدالت سپرده خواهند شد. او در پیامی تلویزیونی بار دیگر بر عزم ملی برای مبارزه با تروریسم تا ریشه کن کردن آن تاکید کرد.

حادثه خونین لاهور شامگاه یکشنبه، همزمان با عید پاک روی داد؛ پس از آن که مهاجم در پارک گلشن اقبال این شهر کمربند انفجاری خود را منفجر کرد. ۲۹ تن از کشته شدگان کودک هستند. این حادثه بیش از ۳۰۰ زخمی هم برجای گذاشته است.

«جماعت الاحرار»، شاخه منشعب از طالبان پاکستان با پذیرفتن مسئولیت این حمله گفته که هدف مسیحیانی بوده که برای جشن عید پاک تجمع کرده بودند. در همین حال این گروه حمله لاهور را حامل پیامی به نخست وزیر پاکستان خوانده است.

جماعت الاحرار که پیشتر از بیعت با گروه داعش خبر داده بود از دسامبر گذشته تاکنون پنج حمله در پاکستان انجام داده که این آخری، خونین ترین آنها گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان در پاکستان چه می خواهد؟

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است

هجرت دسته‌جمعی مهاجران افغان از پاکستان؛ در مرز تورخم صف ۷ کیلومتری تشکیل شد