۷ نفر از سرنشینان هواپیمای ربوده شده همچنان گروگان هستند

۷ نفر از سرنشینان هواپیمای ربوده شده همچنان گروگان هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی مصر که از اسکندریه به مقصد قاهره در حرکت بود، توسط فردی با انگیزه شخصی ربوده شد و پس از تغییر مسیر در

آگهی

یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی مصر که از اسکندریه به مقصد قاهره در حرکت بود، توسط فردی با انگیزه شخصی ربوده شد و پس از تغییر مسیر در فرودگاه لارناکا در قبرس فرود آمد. شرکت هواپیمایی مصر در بیانیه ای رسمی از ربوده شدن هواپیمای ایرباس A۳۲۰ خبر داد.

پرواز شماره ام اس ۱۸۱خطوط هوایی ۵۵ مسافر و ۷ خدمه دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه اسکندریه ربوده شد. هواپیما ربا با تهدید به انفجار بمب٬ خلبان را وادار کرده با تغییر مسیر پرواز در قبرس فرود آید. مقام های رسمی هنوز وجود مواد انفجاری و یا کمربند انتحاری با او را تائید نکرده اند.

گفته می شود که رباینده هواپیما مسلح بوده و تهدید کرده که کمربند انتحاری دارد. انگیزه هواپیماربا شخصی بوده و خواستار دیدار با همسر سابقش بوده است.
خبرگزاری رویترز همچنین از درخواست او برای آزادی زندانیان زن در مصر خبر داده است.
در حال حاضر به جز ۷ نفر شامل مسافران و خدمه در هواپیما به عنوان گروگان هستند. فرودگاه لارناکا تا زمانی که شرایط به حالت عادی درنیاید بسته خواهد ماند.

مذاکره مقام های امنیتی با رباینده آزادی مسافران را به همراه داشته است. گفتگو های طرفین ادامه دارد. در حال حاضر نیروهای امنیتی قبرس و پلیس ضدتروریسم در فرودگاه حضور دارند.
پیشتر نام هواپیما ربا ابراهیم سماحه اعلام شده بود اما مقام های رسمی مصر گفته اند ابراهیم سماحه نام یکی از گروگان ها بوده و هویت اصلی هواپیما ربا، سیف الدین مصطفی است که ملیت مصر دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممانعت نیروهای سازمان ملل از احداث جاده در مرز دو قبرس؛ ترکیه: غیرقابل قبول است

رسانه قبرسی: یک حمله تروریستی که احتمالا هدف آن اسرائیلی‌ها بود خنثی شد

موساد می‌گوید یکی از نیروهای سپاه پاسداران را در خاک ایران ربوده و از او بازجویی کرده است