کرنر؛ درگذشت یوهان کرویف اسطوره هلندی فوتبال جهان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کرنر؛ درگذشت یوهان کرویف اسطوره هلندی فوتبال جهان

فوتبال دوستان با گذاشتن شاخه گل در مقابل و درون ورزشگاه نیوکمپ یاد یوهان کرویف اسطوره هلندی فوتبال جهان را گرامی داشتند. کرویف هم بازیکن بزرگی و هم مربی تاثیرگذاری بود. خیلی ها او را بنیانگذار فوتبال نوین می دانند.

جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلون گفت: «یوهان برای بارسلون موفقیت، پیروزی و اعتماد به نفس را به یادگار گذاشت. اینها میراث اوست.»

بیش از ۴۰ هزار هوادار در ۲ روز اخیر برای گرامی داشت یوهان به نیوکمپ رفتند.

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید اظهار داشت: «برخی معتقدند که او تاریخ بارسلون را تغییر داد، ولی من می گویم او تاریخ فوتبال اسپانیا و جهان را تغییر داد.»

پیش از شروع خیلی از دیدارهای دوستانه ملی در آخر هفته گذشته، حاضران در ورزشگاه یک دقیقه به یاد کرویف و به احترام قربانیان عملیات تروریستی بروکسل سکوت کردند.

در برخی از دیدارهای ملی و باشگاهی هم در دقیقه ۱۴ بازی متوقف شد و حاضران در ورزشگاه به احترام یوهان، شماره ۱۴ استثنایی برخاستند.

بهترینها و بدترینها

انگلستان با نتیجه ۳ بر ۲ از سد میزبان قدرتمندش آلمان گذشت. آلمان تا دقیقه ۶۱ با حساب ۲ بر صفر جلو بودند، ولی در ادامه سه بار دروازه شان باز شد.

تیم ملی فرانسه هم در آمستردام با نتیجه ۳ بر ۲ حریف سنتی خود هلند را مغلوب کرد. آنتوان گریزمن، الیویه ژیرو و بلیس ماتویدی گلزنان آبی پوشان بودند.

تیم ملی پرتغال هم در خانه نتیجه ای ناامید کننده کسب کرد. قرمزپوشان با حساب ۱ بر صفر مغلوب مهمان خود تیم ملی بلغارستان شدند.

در مسیر یورو ۲۰۱۶؛ نگاهی به گذشته

دو تیم میزبان جام ملتهای اروپای ۲۰۰۸ نمایش ضعیفی داشتند. سوئیس در دو بازی نخست خود برابر جمهوری چک و ترکیه شکست خورد و نخستین تیمی بود که از دور رقابتها حذف شد. اتریش هم با کسب یک تساوی مقابل لهستان و قبول دو شکست برابر کرواسی و آلمان در گروهش سوم شد و مجوز صعود به مرحله بعدی را دریافت نکرد.

پیش بینی نتایج

هفته آینده بازی های باشگاهی از سر گرفته خواهد شد. نتایج سه دیدار مهم از جمله ال کلاسیکو را پیش بینی کردیم. شما هم می توانید پیش بینی ها و نظرات خود را از طریق هشتگ #TheCornerScores برای ما ارسال کنید.

تاتنهام ۳ بر ۱ از سد میزبانش لیورپول خواهد گذشت. بارسلون ۴ بر ۲ رئال مادرید را شکست می دهد و رم هم ۲ بر صفر لاتزیو را مغلوب می کند.