تلاش دولت یونان برای انتقال پناهجویان از ایدومنی

تلاش دولت یونان برای انتقال پناهجویان از ایدومنی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت یونان روز شنبه به تلاشهای خود برای تخلیه اردوگاه پناهجویان در مرز با مقدونیه ادامه داد. بیش از ۱۲ هزار پناهجو هفته ها است که در اردوگاهی در

آگهی

دولت یونان روز شنبه به تلاشهای خود برای تخلیه اردوگاه پناهجویان در مرز با مقدونیه ادامه داد. بیش از ۱۲ هزار پناهجو هفته ها است که در اردوگاهی در روستای ایدومنی در نزدیکی مرز یونان با مقدونیه به سر می برند.

دولت یونان قصد دارد این پناهجویان را به پناهگاه هایی رسمی منتقل کند.

Shameful, is this really #Europe 2016? #Refugees in legal limbo in #Idomeni. James Nachtwey https://t.co/Jc89Aozj8wpic.twitter.com/jGPUyxDJyQ

— Lotte Leicht (@LotteLeicht1) March 26, 2016

پلیس یونان جهت تشویق پناهجویان و مهاجران به ترک منطقه مرزی اعلامیه هایی به زبانهای عربی، فارسی و پشتو در بین آنها پخش کرد.

یکی از پناهجویان می گوید: «اینجا هوا سرد است و من هفت کودک به همراه دارم. چه کاری می توانم برای آنها انجام دهم؟ می خواهیم به اردوگاه جدیدی برویم. گفته می شود آنجا برای کودکان مناسب تر است و سیستم گرمایش و سرویس های بهداشتی وجود دارد.»

با این حال بسیاری از پناهجویان در برابر طرح انتقال خود مقاومت می کنند و مایل به ترک منطقه مرزی نیستند.

Adiba, 11, sits inside the tent she shares with her mom + 4 siblings at Idomeni on the Greece / FYRoM border pic.twitter.com/YqOnUyIOeh

— UN Refugee Agency (@Refugees) March 26, 2016

از طرف دیگر حدود ۱۵۰ تظاهرکننده روز شنبه در شهر موتیلنه در جزیره لسبوس یونان خواستار توقف اخراج مهاجران و پناهجویان شدند. تظاهر کنندگان همچنین مخالفت خود را با توافق اتحادیه اروپا با ترکیه اعلام کردند.

این در حالی است که روز شنبه براساس توافقی که هفته گذشته بین ترکیه و اتحادیه اروپا انجام شد، ۵۲ نفر از مهاجران و پناهجویان از جزیره لسبوس به شهر ساحلی کاوالا منتقل شدند تا به ترکیه بازگردانده شوند.

به گفته مقامات یونانی از زمان اجرایی شدن توافق اتحادیه اروپا و ترکیه در روز ۲۰ مارس، تاکنون حدود ۳۰۰۰ مهاجر و پناهجو که از سواحل ترکیه وارد جزایر یونان شده بودند، بازداشت شده اند. این مهاجران و پناهجویان تا زمان بازگردانده شدن به ترکیه در مراکز ثبت نام تحت نظر اتحادیه اروپا نگهداری خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا ۱۳۷ میلیارد بودجه مسدود شده لهستان را آزاد می‌کند

اتحادیه اروپا چند شرکت‌ خارجی را به دلیل «صادرات دوگانه به روسیه» تحریم کرد

تحولات ایران و جهان؛ سومین نامه حسن روحانی خطاب به شورای نگهبان برای اعلام دلایل ردصلاحیتش