Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دادگاه خبرنگاران روزنامه جمهوریت ترکیه به تعویق افتاد

دادگاه خبرنگاران روزنامه جمهوریت ترکیه به تعویق افتاد
Copyright 
نگارش از امید لهبی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جلسه رسیدگی به اتهام جاسوسی دو خبرنگار روزنامه جمهوریت ترکیه که قرار بود جمعه برگزار شود به روز اول آوریل موکول شد. این دو خبرنگار پیش تر ویدیویی

آگهی

جلسه رسیدگی به اتهام جاسوسی دو خبرنگار روزنامه جمهوریت ترکیه که قرار بود جمعه برگزار شود به روز اول آوریل موکول شد.

این دو خبرنگار پیش تر ویدیویی منتشر کرده بودند که نشان می داد نیروهای امنیتی ترکیه برای مخالفان دولت سوریه سلاح ارسال می کنند. هر دوی این خبرنگارها به جاسوسی متهم شده اند.

سردبیر روزنامه جمهوریت که یکی از دو متهم است در واکنش به اتهامش گفت: «دولت هرکاری که می توانست انجام داد تا روی این کار سرپوش بگذارد. امروز در جلسه دادرسی گفتیم که ما آمده ایم اینجا تا قضاوت کنیم نه اینکه قضاوت شویم، اما آنها نمی خواستند مورد قضاوت قرار بگیرند و به همین دلیل جلسه را تعطیل کردند.»

خبرنگار دیگر نیز گفت: «ما در خطر محکوم شدن به حبس ابد قرار داریم چون کارمان را انجام دادیم. اما ما روز اول آوریل به اینجا می اییم تا از تصمیم دادگاه قانون اساسی که بالاترین مرجع قضایی ترکیه است و آزادیمان دفاع کنیم.»

ماه گذشته میلادی دادگاه قانون اساسی ترکیه که استقلال خود را در برابر حزب حاکم حفظ کرده، رای به آزادی این دو خبرنگار داده بود.

مخالفان رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه دولت این کشور را متهم می کنند که به بهانه مبارزه با تروریسم مطبوعات را تحت فشار قرار می دهد. بر اساس آمار سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه از میان ۱۸۰ کشور در رتبه صد چهل و نهم آزادی مطبوعات قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت نابسامان مطبوعات، ترکیه را از اتحادیه اروپا دور کرد

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

اردوغان از موضع پدرو سانچز در قبال جنگ غزه تشکر کرد