عقب نشینی داعش؛ در سوریه دژ پالمیرا و در عراق چند روستا آزاد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عقب نشینی داعش؛ در سوریه دژ پالمیرا و در عراق چند روستا آزاد شد

ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه دژ پالمیرا را تصرف کرده و وارد این شهر شده است. پالمیرا از حدود یک سال پیش در کنترل داعش بود.

با پیشروی نظامیان وفادار به بشار اسد نیروهای داعش در حال عقب نشینی از پیرامون این شهر باستانی هستند، شهری که واگذاری آن شکستی سنگین برای داعش محسوب می شود.

یک افسر ارتش سوریه گفت: «این پیروزی در سایه اراده مصمم سربازان در میدان نبرد محقق شد. دژ پالمیرا را آزاد کرده ایم و باقی مانده شبه نظامیان در حال فرار به سوی رقه و دیرالزور هستند.»

نظامیان ارتش عراق نیز در حدود یک صد کیلومتری شهر موصل با گروه داعش در حال نبرد هستند، نبردی برای آزادی مناطق پیرامون موصل که حیدر عبادی، نخست وزیر عراق آن را اولین مرحله از نبرد نهایی برای آزادی شهر موصل خواند.

ارتش عراق در نبرد برای تصرف روستاها و مناطق پیرامون موصل از پیشتیبانی هوایی آمریکا، چند کشور غربی و عربی و نیز پیشمرگه های کُرد برخوردار است. مقامات عراقی می گویند در سال جاری داعش را از دومین شهر بزرگ عراق، موصل، بیرون خواهند راند.

گروهای مسلح کُرد نیز اخیراً توانستند طی عملیاتی بیش از ۵۰ زن و کودک ایزدی را که در یک روستا در جنوب شهر سنجار در اسارت داعش بودند، آزاد کنند.