Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبر پیشین صرب های بوسنی به ۴۰ سال زندان محکوم شد

رهبر پیشین صرب های بوسنی به ۴۰ سال زندان محکوم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه جنایات جنگی سازمان ملل متحد رادوان کاراجیچ، رهبر پیشین صرب های بوسنی را در ۱۰ مورد از ۱۱ اتهام مطرح در پرونده، محکوم شناخت و به مجازات تحمل ۴۰

آگهی

دادگاه جنایات جنگی سازمان ملل متحد رادوان کاراجیچ، رهبر پیشین صرب های بوسنی را در ۱۰ مورد از ۱۱ اتهام مطرح در پرونده، محکوم شناخت و به مجازات تحمل ۴۰ سال زندان رای داد.

بر اساس رای دادگاه کیفری بین المللی در لاهه، آقای کاراجیچ در یکی از دو مورد اتهام نسل کشی مجرم شناخته شد.

به گفته رئیس دادگاه شواهدی درباره نسل کشی در شهرهای بوسنیایی نشین به دست نیامده است. این در حالی است که وی درخصوص اتهام کشتار به قصد حذف جمعیت ساکن سربرنیتسا مجرم شناخته شده است.

محاکمه وی از سال ۲۰۰۹ میلادی مرتبط با جنایات جنگی در سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵میلادی در بوسنی آغاز و در طول برپایی این دادگاه شهادت بیش از ۵۸۰ تن شنیده شد.

جنگ بوسنی بالغ بر ۱۰۰ هزار کشته در پی داشت. آقای کاراجیچ خود را بی گناه دانسته و به دادگاه گفته بود که اقدامات وی «در دوران جنگ، برای حفاظت از صرب ها در برابر مسلمانان بوسنی بوده است.»

وی ارشدترین مقام صرب است که در لاهه محاکمه شده است. پس از صدور حکم برای رادوان کاراجیچ، دادگاه رسیدگی به اتهامات سه مظنون ادامه می یابد. تاکنون هشت متهم تقاضای تجدید نظر کرده اند و برای دو تن نیز دادگاه مجدد برپا می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نارضایتی همزمان مسلمانها و صربهای بوسنی از حکم کاراجیچ

رادوان کاراجیچ؛ شاعر، پزشک یا «قصاب بوسنی»؟

صدور حکم کاراجیچ؛ صربها و بوسنیایی ها در انتظار اجرای عدالت