قطعه پیدا شده «به احتمال زیاد» به هواپیمای خطوط هوایی مالزی تعلق دارد

قطعه پیدا شده «به احتمال زیاد» به هواپیمای خطوط هوایی مالزی تعلق دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

معمای گم شدن هواپیمای خطوط هوایی مالزی پس از دو سال همچنان حل نشده باقی مانده است. اما دو قطعه ای از یک هواپیما که به تازگی در موزامبیک پیدا شده اند

آگهی

معمای گم شدن هواپیمای خطوط هوایی مالزی پس از دو سال همچنان حل نشده باقی مانده است. اما دو قطعه ای از یک هواپیما که به تازگی در موزامبیک پیدا شده اند به نظر می رسد که بتوانند به برخی از سوالها درباره این سانحه پاسخ دهند. مقامهای استرالیایی می گویند که «تقریبا مطمئن» هستند که این دو قطعه پیدا شده متعلق به هواپیمای مالزیایی هستند. این مساله را مقامهای مسئول دولت مالزی هم تایید کرده اند.

لیو تیونگ لای، وزیر حمل و نقل مالزی به خبرنگاران گفت: «با توجه به شکل و جنس دو قطعه پیدا شده که شباهت زیادی با هواپیمای مفقود شده خطوط هوایی مالزی دارند، می توانیم نتیجه بگیریم که به احتمال بسیار زیاد این قطعات به هواپیمای پرواز شماره MH370 تعلق دارند.»

یکی از این قطعات توسط یک فرد آمریکایی علاقمند به این موضوع پیدا شده است و قطعه دیگر را یک جوان اهل آفریقای جنوبی به طور تصادفی پیدا کرده است.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی که از کوالالامپور به مقصد پکن در حال پرواز بود، در تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۴ با ۲۳۹ سرنشین ناپدید شد و هنوز به طور قطعی مشخص نشده است که چه اتفاقی برای آن افتاد. چرا که جستجوها برای یافتن قطعات آن و یا جسد قربانیان آن بی نتیجه بوده است. هر چند مسئولان بررسی موضوع گفته اند که احتمالا این هواپیما در اقیانوس هند سقوط کرده است.

اعضای تیم بین المللی بررسی این موضوع قرار است هزاران کیلومتر مربع دیگر از بستر اقیانوس هند را جستجو کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۰ سال پس از ناپدید شدن هواپیمای مالزی بستگان قربانیان در چین خواستار جستجوی دوباره شدند

ناپدیدشدن بوئینگ حامل دو ایرانی با «پاسپورت دزدی»؛ از اسرارآمیزترین سانحه هوایی جهان چه می‌دانیم؟

سرنگونی هواپیمای «حامل اسرای جنگی اوکراین»؛ پوتین: قطعا با پاتریوت آمریکایی سرنگون شد