Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر فرانسه: اروپا چشمهای خود را به روی رشد افراط گرایی بسته است

نخست وزیر فرانسه: اروپا چشمهای خود را به روی رشد افراط گرایی بسته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از حملات مرگبار گروه داعش در بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا، مانوئل والس٬ نخست وزیر فرانسه گفت که اروپا چشم های خود را به روی رشد

آگهی

یک روز پس از حملات مرگبار گروه داعش در بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا، مانوئل والس٬ نخست وزیر فرانسه گفت که اروپا چشم های خود را به روی رشد افراط گرایی در شهرهایش بسته است.

او قبل از دیدار با مقام های بلژیک٬ در یک برنامه رادیویی گفت: «ما در اروپا و در فرانسه چشمانمان را به روی رشد اندیشه های افراطی و سلفی بسته ایم و به محله هایی که با ترکیب قاچاق مواد مخدر و اسلامگرایی افراطی بخشی از جوانان را منحرف می کنند، بی اعتنا بوده ایم.»

نخست وزیر فرانسه افزود: «این یک جنگ دیگر است. برای اینکه تروریسم٬ تروریسم دولت اسلامی ما را از بین خواهد برد. ما این واقعیت را دیده ایم. تروریسم آنچه ما هستیم و سبک زندگی ما را از بین خواهد برد. حملات پاریس مانند حملات بروکسل افرادی بی نام و نشان را هدف قرار داده؛ مردمی را که در کافه بودند٬ آنهایی را که سوار مترو و یا منتظر پروازشان بودند.»

آقای والس روز سه شنبه و ساعاتی پس از حملات بروکسل گفته بود که «اروپا در جنگ است و تاکنون چنین تهدیدی را به خود ندیده است» و باید به شیوه ای درخور با آن مقابله کند. این درحالی است که طی دهه های گذشته شورشیان مسلح بارها در شهرهای اروپا حملات گاهی خونین تر از انفجارهای بروکسل انجام داده اند.

با وجود تشدید تدابیر امنیتی پس از حملات نوامبر گذشته پاریس٬ انفجارهای خونین سه شنبه سیاه در بروکسل شهروندان فرانسه را وحشت فرو برده است. یکی از ساکنان پاریس گفت: «متاسفانه این واقعیت بخشی از زندگی روزمره ما شده.»

دیگری افزود: «متاسفانه چنین حوادثی باز هم رخ خواهد داد. نمی دانم کجا اما همه باید هشیار بمانند تا چنین حوادثی روی ندهد.»

در فرانسه به نشانه همبستگی با دولت و مردم بلژیک٬ پرچمها به حالت نیمه افراشته درآمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند

تلگراف: حزب کارگر بریتانیا درصورت پیروزی در انتخابات سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند

آلمان «تجلیل‌کنندگان از تروریسم» را اخراج می‌کند؛ «خارجی‌ها مجاز به نفرت‌پراکنی نیستند»