Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خلبان اوکراینی متهم به قتل دو روس در انتظار حکم نهایی دادگاه

خلبان اوکراینی متهم به قتل دو روس در انتظار حکم نهایی دادگاه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در روسیه نادیا ساوچنکو، خلبان اوکراینی را به اتهام مشارکت در قتل دو خبرنگار روس در جریان بمباران شرق اوکراین گناهکار شناخت. نیکلای پولوزوف٬

آگهی

دادگاهی در روسیه نادیا ساوچنکو، خلبان اوکراینی را به اتهام مشارکت در قتل دو خبرنگار روس در جریان بمباران شرق اوکراین گناهکار شناخت.

نیکلای پولوزوف٬ یکی از وکلای نادیا ساوچنکو در ارتباط تلفنی با یورونیوز گفت: «دادگاه امروز در حال مطالعه نتیجه دادرسی و بررسی شواهد پرونده است. در لحظه این گفتگو٬ شهود علیه متهم شهادت داده اند. در دفاع از متهم نیز شهود شهادت خواهند داد. پس از آن دادگاه حکم نهایی را صادر خواهد شد. انتظار می رود که فردا حکم در دادگاه قرائت شود.»

دادستان پرونده برای خانم ساوچنکو که بسیاری در اوکراین از او بعنوان قهرمان یاد می کنند٬ مجازات ۲۳ سال زندان را درخواست کرده بود.

نادیا ساوچنکو اتهامات وارده را رد کرده است. این خلبان ۳۴ ساله در جریان درگیریهای شرق اوکراین در گردانی متشکل از نیروهای داوطلب علیه جدایی طلبان تحت حمایت روسیه می جنگید و در تابسان سال ۲۰۱۴ توسط آنها دستگیر و تحویل روسیه داده شد. در همین حال مسکو ادعا کرده که خانم ساوچنکو از دست جدایی طلبان فرار کرده بود و پس از گذشتن از مرز روسیه در خاک این کشور دستگیر شده است.

این خلبان اوکراینی که امیدوار است در چارچوب چانه زنی های مسکو و کی یف بتواند به اوکراین بازگردد٬ تاکنون بارها در اعتراض به زندانی بودن خود در روسیه دست به اعتصاب غذا زده است. پترو پوروشنکو٬ رئیس جمهوری اوکراین قول داده که برای آزادی خانم ساوچنکو همه تلاشش را خواهد کرد.

این دادگاه درحالی برگزار شد که بیشتر رسانه های خارجی اجازه ورود به صحن آن را نداشتند. همزمان شماری از فعالان سیاسی در بیرون از دادگاه تجمع کردند. آنها با حمل تصاویر خبرنگاران کشته شده خواستار مجازات این خلبان هلیکوپتر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟

انهدام پیشرفته‌ترین جنگنده روسیه برای اولین بار در تاریخ همزمان با پیشروی مسکو در خاک اوکراین

مسکو:۸۸۰ کیلومتر مربع خاک از اوکراین را تصرف کردیم؛ کی‌یف: روسیه با ۱۰۰ موشک و پهپاد حمله کرد