واژگون شدن یک اتوبوس در اسپانیا ۱۳ دانشجو را به کام مرگ فرستاد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واژگون شدن یک اتوبوس در اسپانیا ۱۳ دانشجو را به کام مرگ فرستاد

واژگون شدن اتوبوس حامل دانشجویان در شمال شرقی اسپانیا منجر به کشته شدن ۱۳ نفر شد. در این حادثه همچنین ۳۴ دانشجوی دیگر مجروح شده اند که حال شش نفر از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.

خبرنگار یورونیوز از مقابل بیمارستانی که مجروحان در آنجا بستری شده اند، در گزارش خود می گوید: «اتوبوس مذکور یکی از پنج اتوبوس کاروان این دانشجویان بوده و از هر دانشجو ۲۰ یورو برای این سفر دریافت شده بود.»

این تصادف در حالی رخ داده است که کاروان حامل این دانشجویان در راه بازگشت از یک جشن سنتی قدیمی از والنسیا به کاتالونیا بودند. به دلیل مشخص نبودن دقیق جای هر دانشجو در اتوبوس، قرار است هویت قربانیان از طریق آزمایشات دی ان ای مشخص شود.

وزیر امور داخلۀ دولت محلی این استان با اعلام این خبر گفت: « ما آزمایشات دی ان ای را آغاز کرده ایم و بعد از مطابقت دی ان دی یافت شده در داخل این اتوبوس با دی ان ای کشته شدگان هویت آنها را تایید خواهیم کرد.»

قربانیان این تصادف همگی دانشجویان زن بودند و سن این دانشجویان بین ۲۰ تا ۲۳ سال گزارش می شود.

بیشتر سرنشینان این اتوبوس دانشجویان غیراسپانیایی دانشگاه بارسلونا بوده اند که در قالب برنامۀ معاوضۀ دانشجو موسوم به اراسموس در حال تحصیل در این دانشگاه بوده اند. دانشجویان این دانشگاه متشکل از بیست ملیت مختلف هستند و به گفتۀ مقامات ایالت کاتالونیا با احتمال زیاد هفت نفر از جان باختگان ایتالیایی تبار بوده اند اما نتیجۀ قطعی پس از آزمایشات دی ان ای اعلام خواهد شد.