مراسمی به یاد قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری فلای دوبی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مراسمی به یاد قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری فلای دوبی

مراسم سوگواری به یاد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای «فلای دوبی» روز یک شنبه در شهر روستوف در جنوب روسیه برگزار شد. هواپیمای مسافربری شرکت فلای دوبی صبح روز شنبه با برخورد به باند فرودگاه روستوف متلاشی شد و تمام ۶۲ سرنشین آن کشته شدند.

برخی از ساکنان و آشنایان قربانیان این حادثه روز یک شنبه مراسمی برگزار کردند. یکی از شرکت کنندگان می گوید: «این حادثه مثل باری روی قلبم سنگینی می کند. ما خیلی از آنها را می شناختیم و بهمین دلیل همه اینجا آمدیم، با برخی از آنها همکار بودیم.»

شدت سقوط و انفجار حاصل از آن هواپیما را به تکه های ریز بدل کرده است. مقامات هوایی روسیه می گویند بخاطر آسیب دیدن جعبه سیاه هواپیما، رمز گشایی از چگونگی رخ دادن این حادثه بیش از یک ماه به طول خواهد انجامید.

یوری سیتنیک، خلبان پیشین در تحلیل تصمیم خلبان این هواپیما می گوید: «چرا او بمدت دو ساعت دور فرودگاه روستوف دور می زد. او می توانست به فرودگاه کراسنودار برود. او فقط دو ساعت تا مسکو فاصله داشت. چرا او به دور زدن ادامه داده آیا می خواسته سوختش را کم کند؟ بعد خلبان تصمیم گرفته در این شرایط دشوار و با وضعیت بد هوایی فرود بیاید. در مجموع او بیش از شش ساعت را در آسمان پرواز کرده است.»

تحقیقات برای یافتن علل سقوط این هواپیما ادامه دارد. اشتباه خلبان، مشکل فنی هواپیما و یا شرایط بد هوایی و بادهای شدید از جمله فرضیات مطرح درباره علل رخ دادن این حادثه می باشند.