Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کوبا؛ بازداشت دهها تن از تظاهر کنندگان مخالف دولت ساعاتی پیش از ورود باراک اوباما

کوبا؛ بازداشت دهها تن از تظاهر کنندگان مخالف دولت ساعاتی پیش از ورود باراک اوباما
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تنها چند ساعت قبل از فرود هواپیمای باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در هاوانا پایتخت کوبا، پلیس حدود پنجاه تن از مخالفان را دستگیر کرد. دهها تن از

آگهی

تنها چند ساعت قبل از فرود هواپیمای باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در هاوانا پایتخت کوبا، پلیس حدود پنجاه تن از مخالفان را دستگیر کرد.

دهها تن از اعضا و حامیان گروه زنان سفید پوش به رسم معمول هر یک شنبه، تظاهرات صلح آمیز خود را در دفاع از آزادی بیان و عفو زندانیان سیاسی برگزار کردند. در همین زمان حدود ۳۰۰ نفر از حامیان دولت با گروه زنان سفید پوش روبرو شدند و شروع به شعار دادن در مخالفت به آنها کردند.

حامیان دولت شعارهایی در حمایت از فیدل کاسترو و انقلاب سر می دادند و مخالفان بازداشت شده شعار می دادند «آزادی، مرگ بر جنایتکاران». بنا بر آخرین گزارش ها افراد دستگیر شده بعد از چند ساعت آزاد شدند.

بنا بر گزارش ها برتا سولر رهبر زنان سفید پوش که برای دیدار با باراک اوباما دعوت شده در میان بازداشت شدگان روز یک شنبه بود. باراک اوباما پیش از این در نامه ای مورخ دهم مارس به گروه زنان سفید پوش قول داده بود که در دیدار با رائول کاسترو رئیس جمهوری کوبا درباره مسائل مربوط به آزادی بیان و اجتماعات با او گفتگو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟