دومیدانی داخل سالن قهرمانی جهان: سلطان هفتگانه باز هم طلا گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دومیدانی داخل سالن قهرمانی جهان: سلطان هفتگانه باز هم طلا گرفت

باربارا پیر دونده زن آمریکایی شنبه شب موفق شد در فینال شصت متر رقابت های دو میدانی داخل سالن قهرمانی جهان در پورتلند آمریکا به مقام نخست برسد. او رقابت سختی با دافنه شیپرز هلندی، قهرمان دوی دویست متر سال گذشته جهان و الیان تامپسون جامائیکایی داشت و در نهایت با ثبت زمان ۷ ثانیه و ۲ صدم ثانیه جلوتر از دیگر رقبا از خط پایان گذشت.

در فینال دوی ۱۵۰۰ متر بانوان، این سیفان حسن ورزشکار هلندی بود که با ثبت رکورد ۴ دقیقه و ۴ ثانیه و ۹۶ صدم ثانیه مدال طلا را از آن خود کرد. در این رشته دو ورزشکار زن اتیوپیایی به مدالهای نقره و برنز دست یافتند.

در قسمت پرش ارتفاع آقایان، جیانمارکو تامبری ورزشکار ۲۳ ساله ایتالیایی با عبور از مانع ۲ متر و ۳۶ سانتی نخستین طلای جهانی خود را صید کرد. رابرت گرابارز بریتانیایی و اریک کینارد آمریکایی در این ماده صاحب مدالهای نقره و برنز شدند.

اما در رشته هفتگانه، اشتون ایتون ورزشکار کشور میزبان که وی را سلطان هفتگانه لقب داده اند در حضور هفت هزار تماشاگر شهر زادگاهش، ششمین قهرمانی متوالی جهان را به نام خود ثبت کرد. او پیش از این در مسابقات داخل سالن سال ۲۰۱۲ استانبول، بازیهای المپیک لندن در همین سال، مسابقات جهانی دومیدانی مسکو در سال ۲۰۱۳، مسابقات جهانی داخل سالن سوپوت لهستان در سال ۲۰۱۴ و مسابقات قهرمانی جهان سال گذشته در مسکو به قهرمانی رسیده بود.