مارکو روبیو از ادامۀ رقابت های انتخابات مقدماتی انصراف داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مارکو روبیو از ادامۀ رقابت های انتخابات مقدماتی انصراف داد

مارکو روبیو، نامزد جمهوریخواه از ادامۀ رقابت های انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا انصراف داد. وی به هنگام اعلام این خبر در نطق خود پیروزی دونالد ترامپ، دیگر نامزد جمهوریخواه را در این ایالت تبریک گفت که با واکنش هواداران خود روبرو شد.

سناتور فلوریدا در پاسخ به این واکنش هواداران خود گفت: «ما در یک جمهوری زندگی می کنیم و رای دهندگان آزادانه انتخاب می کنند. باید به این انتخاب احترام زیادی بگذاریم. این پیروزی بزرگی برای او بود و من از این فرصت استفاده می کنم تا از شما برای بودن در اینجا تشکر کنم.»

مارکو روبیو همچنین اعلام کرده است در دور بعدی انتخابات سنای آمریکا از ایالت فلوریدا شرکت نخواهد کرد. وی در این ایالت با ۲۷ درصد آرا در پشت سر دونالد ترامپ قرار گرفته بود که با ۴۵.۷ درصد آرای این ایالت را از آن خود کرد.

دونالد ترامپ علاوه بر ایالت فلوریدا آرای ایالات ایلینویز، میسوری و کارولینای شمالی را نیز از آن خود کرده اما در ایالت اوهایو این رقابت ها را به جان کیسیک واگذار کرده است. در ایالت میسوری نیز رقابت میان وی و تد کروز بسیار تنگاتنگ اعلام می شود و شمارش آرا ادامه دارد.

هیلاری کلینتون نامزد دموکرات نیز توانسته در ایالات فلوریدا، ایلینویز، کارولینای شمالی و اوهایو پیروز این انتخابات شود. در ایالت میسوری نیز رقابت میان برنی ساندرز، دیگر نامزد دموکرات و وزیر سابق دفاع آمریکا بسیار فشرده گزارش می شود.هیلاری کلینتون همچنین انجمن های درون حزبی بیشتری را نسبت به برنی ساندرز، دیگر نامزد دموکرات با خود همراه کرده است.